هدر موبایل
1389/09/27 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هدایت‌خواه:

افق اهداف جریان اصولگرایان، تحقق جامعه عدل الهی در سراسر جهان است

**یک نماینده اصولگرای مجلس در ارزیابی از بیانیه‌ی اخیر جامعتین مبنی بر ضرورت تعریف جامع از اصولگرایی، اصل وحدت نیروهای اصولگرا را یک ضرورت و امر پسندیده و مطلوبی دانست که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

ستار هدایت‌خواه درگفت‌وگو با ایسنا، بر تعریف مشخص از یکسری اصول و ملاک‌ها برای بیان اصولگرایی و این‌که محور این وحدت قرار گیرد، تاکید کرد تا از نوعی اعمال سلیقه و یا اختلاف‌نظر در این زمینه پرهیز شود.

به اعتقاد وی، اصل ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری در همه‌ی عرصه‌ها، پایبندی به اندیشه‌ها و خط امام (ره)، اصل تقدم منافع و مصالح ملی بر منافع فردی و گروهی، صراحت، شفافیت و صداقت در عرصه‌ی فعالیت‌های سیاسی، پایبندی به ارزش‌های اخلاقی در عرصه‌ی سیاست، دشمن‌شناسی و استکبار‌ستیزی و اصل عدالت‌خواهی و عدالت‌محوری و قانون‌مداری و پایبندی به قانون و اصل وحدت و پایبندی بر آن و زمینه‌سازی برای تحقق وحدت بین آحاد جامعه و جریان اصولگرایی از مهم‌ترین ملاک‌ها به عنوان اصول مورد قبول و قابل تعریف در جریان اصولگرایی است.

نماینده مردم دنا و بویر‌احمد در خانه ملت گفت: البته این اصول افزون بر برخی از اصول اساسی تفکر دینی مانند اصل توحید، نبوت و ... و به ویژه اصل اعتقاد به کارآمدی نظام دینی است، یعنی ما بر فرض این‌که اصل کارآمدی نظام دینی و کارآمدی دین در عرصه‌ی جامعه را به عنوان یک اصل مفروغ عنه پذیرفته باشیم، بر سایر اصول تاکید داریم و بر این اصل هم می‌توانیم تاکید کنیم.

وی، پایبندی اصولگرایان به این تعریف و تاثیر آن برآینده این جریان را امری ضروری برای نظام اسلامی دانست و افزود: نظام اسلامی که در دنیای امروز با طرح یکسری شعارها، اهداف و آرمان‌های جدید وارد عرصه‌ی سیاسی شده و توانسته منشاء تحولات عمیقی در عرصه‌ی بین‌الملل شود، مهم‌ترین اصول مورد ادعای این نظام است.

هدایت‌خواه در تعریفی از اصولگرایی هم گفت: به کسانی که به اصول انقلاب اسلامی و ثمره‌ی آن یعنی نظام جمهوری اسلامی -که برآن اساس تحقق یافت - پایبند هستند، اصولگرا اطلاق می‌شود. در واقع این افراد به دنبال تحقق این اصول، آرمان‌ها و ارزش‌های نظام و انقلاب هستند.

وی تصریح کرد: قاعدتا اگر این افراد بخواهند به رسالت تاریخی خود در شرایط کنونی عمل کنند و آرمان‌های بلند امام (ره) و شهدا را محقق کند حتما پایبندی به این اصول برای آنها یک ضرورت بوده و بدون پایبندی به آنها نمی‌توان به اهداف بلند نظام دست پیدا کرد و در عرصه‌ی بین‌الملل به عنوان یک حرکت و پیام جدید برای بشریت خود را مطرح کنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار امیدواری کرد با توجه به نقشی که به‌طور کلی روحانیت در ادوار مختلف داشته‌ و نگاهی که آنها به مساله‌ی حکومت دینی و اصول و آرمان‌های آن دارند و با توجه به مقبولیت‌شان در سطح جامعه در بین آحاد مختلف، حرکت آنها بتواند منجر به یک بستر مناسب برای وحدت و انسجام بیشتر میان جریان اصولگرایی شود.

وی، تحقق جامعه عدل الهی در سراسر جهان را افق اهداف جریان اصولگرایان برشمرد و گفت: این افق براساس آرمان‌های بلندی که از قبل توسط امام راحل و مقام معظم رهبری اعلام شده است. در واقع ما استراتژی انتظار را به عنوان استراتژی اصلی جریان اصولگرایی در دنیای امروز می‌دانیم و معتقدیم باید برای ظهور حکومت عدل الهی در سراسر جهان زمینه‌سازی کرد و این زمینه‌سازی باید از ام‌القری اسلام یعنی ایران اسلامی شروع شود و بتوانیم به عنوان یک کشور الگو در سطح منطقه و سپس در سطح جهان مطرح شویم و یک جامعه نمونه‌هایی را بسازیم تا دل‌های مشتاقان را در سراسر عالم به این جامعه جذب کرده و آنها را برای پذیرش حکومت جهانی امام عصر (عج) آماده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet