هدر موبایل
1389/09/27 12:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

مهلت شورای نگهبان برای اعلام‌نظر درباره برنامه پنجم امروز پایان می‌یابد

**یک عضو هیات رییسه مجلس اعلام کرد: مهلت شورای نگهبان برای اعلام نظر در خصوص لایحه برنامه پنجم توسعه امروز شنبه به پایان می رسد.

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شورای نگهبان تاکنون به صورت غیر رسمی نظر خود را در خصوص بخشی از مصوبات مجلس درباره لایحه برنامه پنجم توسعه اعلام کرده اما هنوز به طور رسمی نظری به مجلس ارسال نشده است .

مجلس شورای اسلامی 17 آذرماه جاری کار رسیدگی به لایحه برنامه پنجم را که بالغ بر 210 ماده داشت، پایان داد و مصوبه مجلس به صورت رسمی برای اعلام نظر شورای نگهبان به این شورا ارسال شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد که شورای نگهبان برای رسیدگی به مواد این لایحه از مجلس مهلت بخواهد.

به گفته محبی نیا، براساس آیین نامه داخلی مجلس تمامی مصوبات مجلس به طور رسمی به شورای نگهبان ارسال می شود و این برای بررسی مغایرت مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی 10 روز فرصت دارد.

وی افزود: در صورتی که شورا ظرف 10 روز پس از وصول یا پس از انقضای 10 روز مخالفت خود را با مصوبه‌ای اعلام نکرد، مصوبات از طرف رییس مجلس برای امضا و ابلاغ به رییس جمهوری ارسال می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet