هدر موبایل
1389/09/27 12:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضاحسینی:

مهمترین بخش هدفمندسازی یارانه‌ها نحوه اجرای آن است

**نماینده شهر بابک در مجلس شورای اسلامی نحوه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را مهمترین بخش اجرای این طرح دانست و تاکید کرد: عملیاتی شدن موفق اصلاح نظام یارانه‌ها نیازمند دقت در اجرای آن است.

مصطفی رضاحسینی نماینده شهر ‌بابک و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نزدیک شدن مراحل اجرایی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، اظهار داشت: انجام بزرگ‌ترین کار اقتصادی قرن در کشور نیازمند همکاری همه بخش های نظام و اراده جمعی مردم است.

وی افزود: اکنون همه بسترها آماده شده و مردم برای عملیاتی شدن این کار سترگ آمادگی پیدا کرده‌اند و فقط می‌ماند نحوه اجرای قانون که این بخش اتفاقا مهمترین قسمت هدفمند کردن یارانه‌هاست.

نماینده شهر بابک در مجلس گفت: نمایندگان ملت هنگام تصویب این قانون اختیار نحوه قیمت‌گذاری در اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها را به دولت سپردند و در مجموع با مصوبه مجلسی‌ها 20 هزار میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافت و در همان زمان مقرر شد تا دولت آئین‌نامه اجرائی این طرح را تهیه کند.

رضاحسینی تصریح کرد: در حال حاضر پس از گذشت حدود یک سال از تصویب قانون، این سؤال از جانب نمایندگان ملت مطرح است که سازوکار دولت برای اجرای طرحی که قرار است ایران را از یک گلوگاه اقتصادی عبور دهد، چیست؟

وی خاطر نشان کرد: آنچه صاحب‌نظران علم اقتصاد بر آن تاکید دارند، این است که عملیاتی شدن موفق طرح کلان اصلاح نظام یارانه‌ها، نیازمند دقت در اجرا و حفظ رویکرد جامع نسبت به تبعات ناشی از اجرای آن است و اگر نگوییم مجلسی‌ها بیش از دولت‌مردان در معرض قضاوت افکار عمومی در ارتباط با نحوه اجرای این قانون هستند، کمتر نیستند.

"نمایندگان مجلس از همان ابتدای تصویب قانون بر این امر تاکید داشتند که بین سرعت اجرای این قانون و تبعات ناشی از اجرای آن همواره باید مسیری را تعریف کرد که آسیب اجرای قانون به خصوص برای اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد جامعه به حداقل برسد ".

نماینده شهر بابک گفت: نمایندگان بر نیت خیر دولت در عملیاتی شدن صحیح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها صحه می‌گذارند اما همچنان مصرند که این نیت خیر توام با سیاست‌های تکمیلی برای اقشاری باشد که در معرض آسیب ناشی از اجرای قانون هستند.

وی افزود: البته اختلاف سلیقه‌ای در این زمینه بین مجلس و دولت وجود دارد اما رئیس جمهور با نگاه و شگرد و برنامه ‌کاری خود دنبال اجرایی کردن قانون هدفمند کردن یارانه‌هاست.

رضاحسینی تصریح کرد: اکنون زمان اتحاد همگان در شکل‌ دهی به این جریان بزرگ است؛ طبیعی است که هر کاری در ابتدا با فراز و نشیب و همراه است اما وقتی به مزایای پایدار و اصیل آن توجه شود، سختی‌های احتمالی آن هم آسان می‌شود.

وی این نکته را نیز گوشزد کرد که "مردم ما جنگ، تحریم‌ها و نامردمی‌های کشورهای مدعی را پشت سر گذاشته‌اند و این امر مهم هم به حول و قوه الهی و با رهبری حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری به سر منزل مقصود خواهد رسید ".

نماینده شهر بابک در پایان به دولت توصیه کرد در این شرایط برای ایجاد رضایت در مردم و هموار کردن مسیر اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، در عمل سازوکار لازم را برای برخورد با محتکران و کسانی که اجناس خود را گران کرده‌اند، در نظر گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet