خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/09/27 12:37:00
سرویس سیاسی
بیانیه کمیته حقوق بشر مجلس درباره شهادت عزادارن حسینی در چابهار

دستگاه سیاست خارجی جنایت چابهار را مجدانه پیگیری کند

**کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای در رابطه با شهادت عزاداران حسینی در چابهار، پیگیری‌ حقوقی مجدانه این جنایت و جنایت‌های پیشین در حقوق بشری و بین‌المللی را مطالبه قاطع مردم و نمایندگان آنان از دستگاه سیاست خارجی کشور اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت، متن بیانیه به این شرح است:

بار دیگر هراس دشمنان از فرهنگ عاشورا و فرهنگ جهاد موجب شد طی اقدامی از سر زبونی و درماندگی خون 38 نفر از هموطنان عاشق و دلسوخته حسین (ع) حین عزاداری حضرت اباعبدالله بر زمین ریخته شود و برای دشمن در این میان شیعه و سنی و زن و مرد و مادر و کودک تفاوتی ندارد.

دشمنان نظام و اسلام در اوج کوردلی هرگز قادر به خواندن این برگ از حقیقت انقلاب اسلامی نبوده‌اند که انقلاب با همین فرهنگ حسینی و عاشورایی به پیروزی رسید و پرچم مقاومت و آزادگی را به رهبری خمینی کبیر و خامنه‌ای عزیز با تقدیم هزاران شهید در این راه روشن در جهان برافراشت. حقانیت و نورانیت خون هر شهید انقلاب اسلامی دل‌های تشنه حقیقت را در جهان آبیاری نمود و امروز جوانه‌های فرهنگ عاشورایی و جنبش مقاومت در میان ملت‌ها در اقصی نقاط جهان رو به بالندگی و رشد است و همین واقعیت باعث گردید تا دشمنان در کمال استیصال و هراس هر از گاهی تیری در تاریکی رها نمایند که «الغریق یتشبث بکل حشیش».

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتراض خود را نسبت به مجامع حقوق بشری و سازمان ملل در رابطه با سکوت در برابر حمایت‌های سرویس‌‌‌‌های جاسوسی و اطلاعاتی  MI6 ،CIA و موساد اعلام می‌نماییم. آیا وقت آن نرسیده که قطعنامه‌های حقوق بشری سازمان ملل در اعتراض به تروریسم دولتی آمریکا و انگلیس و صهیونیسم جنایتکار صادر گردد و این مجامع دست از بازی سیاسی با چهره حقوق بشری بردارند؟!

اسناد حمایت آمریکا و سیا از گروهک جندالشیطان را چندی پیش وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران منتشر نمود؛ چرا از سوی سازمان ملل و مجامع حقوق بشر کوچکترین موضع‌گیری علیه آمریکا نسبت به کشته شدن 400 نفر از هموطنان بی‌گناه ما به دست ریگی معدوم صورت نگرفت؟!

به حق این‌گونه استفاده ابزاری غیرمنصفانه و ناعادلانه از مساله حقوق بشر منجر به لوث شدن شعارهای حقوق بشری خواهد شد، که این گونه مجامع سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و بیداری بیشتر افکار عمومی جهان نسبت به این گونه تناقضات و بی‌عدالتی‌ها را در پی خواهد داشت.

کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از دستگاه سیاست خارجی می‌خواهد مجدانه پیگیری‌های حقوقی لازم از طریق مجامع حقوق بشری و سازمان ملل را داشته باشد و این پرونده و سایر پرونده‌های سپاه جنایت و ترور را تا رسیدن به نتیجه مفتوح نگاه دارد که این مطالبه قاطع مردم و نمایندگان مردم از دستگاه دیپلماسی می‌باشد.

بی شک حقانیت خون عزاداران حضرت اباعبدالله کوس رسوایی دشمنان سیاه دل را نزد افکار عمومی جهان واهد نواخت و نوید بیداری حسینی در سراسر جهان را به آزادگان مژده می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet