انتخابات ریاست جمهوری
1387/04/19 14:11:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

فرهنگی: همه جریانهای سیاسی کشور با اصل تحول اقتصادی موافق هستند

"محمدحسین فرهنگی" گفت: تحول اقتصادی اعلام شده از سوی دولت در صورتیکه با تدابیر حکیمانه و مناسب و با اجرای حساب‌شده همراه باشد، از محورهایی است که همه جریانهای سیاسی حاضر در کشور با اصل آن موافق هستند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم تبریز، اسکو و‌ آذرشهر س.مین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

حضور همکاران محترم و منتخبان ملت را در مجلس هشتم ارج می‌نهیم. امیدوارم در این فرصتی که پروردگار متعال و مردم عزیز و قدرشناس در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده‌اند، بتوانند به انتظارات مردم شریف کشورمان پاسخ داده و تحولات مورد نیاز را در بخشهای مختلف امکانپذیر سازند.

ثبات اقتصادی و توسعه سریع اشتغال مولد از ضرورتهای حیاتی کشور است. تحول اقتصادی اعلام شده از سوی دولت در صورتیکه با تدابیر حکیمانه و مناسب و با اجرای حساب‌شده همراه باشد، از محورهایی است که همه جریانهای سیاسی حاضر در کشور با اصل آن موافق هستند.

دولت، مجلس، کارشناسان و صاحبنظران دست به دست هم دهند تا این اراده مشترک بر پایه مشترکات در سمت و سویی جریان یابد که مطلوب همگان است. قدردان دولت محترم و شخص رئیس‌جمهور هستیم که بدون توجه به جوسازیها با پافشاری بر اجرای قانون منطقی‌کردن نرخ سود بانکی و همچنین قانون برنامه چهارم توسعه کاهش مجدد سودهای وامهای بانکی را پیگیری می‌نماید.

امیدواریم نظام بانکی کشور ضمن اجرای تصمیم کاهش نرخ سود بجای اخذ یارانه برای جبران آن طرحهای واقعی اقتصادی در دستور کار خود قرار دهد تا ضمن جبران، نقدینگی در اختیار مردم را در راستای توسعه و عمران کشور بکار گیرد و سپرده‌گذاران ضمن استفاده از ثمرات سرمایه‌گذاریهای خود، شاهد آثار گسترده آن در پیشرفت کشورشان باشند. البته نظام بانکی و کارکنان خدوم آن نیازمند حمایتهای جدی هستند. پرداخت بدهی دولت به بانکها بصورت ارزی می‌تواند از جمله این حمایتها باشد. اتخاذ تصمیماتی مانند بخشودگی و استمهال بایستی با سیاستهای جبرانی مناسبی توام باشد تا رونق گردش و پول در نظام بانکی بویژه بانک کشاورزی و بانکهایی که تحت فشارهای خارجی هستند، همچنان استمرار یابد.

در اشتغال مولد نیز بایستی در رویکرد دولت نسبت به شهرکهای صنعتی تحول مورد نیاز صورت پذیرد و حمایتها واقعی و سریع باشند. توسعه صنعت و کارگاههای صنعتی بویژه در ابعاد کوچک و زودبازده می‌‌تواند این اراده را نیز تحقق بخشد. حمایت از فرهنگیان و تلاشگران حوزه تعلیم و تربیت از امور مهمی است که با سیاستهای صحیح و سنجیده و برنامه‌ریزی حساب شده قابل دستیابی است. امیدوارم دولت محترم اهتمام به این بخش مهم که مبنای هر توسعه‌ای در کشور است، داشته باشند.

امروز انتخاب رئیس دیوان محاسبات و دادستان آن در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود. کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در یک ماه گذشته بررسیهای گسترده و فشرده‌ای داشت و نتیجه آن همان است که امروز مطرح می‌شود. از نمایندگان محترم مجلس انتظار داریم از نتیجه تلاشهای همکاران و نمایندگان خودشان بطور گسترده حمایت کنند تا رئیس و دادستان دیوان محاسبات بتوانند با پشتوانه قاطع وظایف نظارتی و قانونی خود را پیگیری نمایند. البته رأی ما مانند سایر آراء مشروط به انجام صحیح وظایف و جدیت در نظارتهای قانونی و کارآمد است که امیدواریم از عهده برآیند.

آذربایجان و شهرستان‌های مهم تبریز، آذرشهر و اسکو انتظارات بحقی از مسؤولان اجرایی کشور دارند.

اجرای خط انتقال اتیلن به استان، تسریع در احداث خط ریلی تبریز ـ میانه، توجه به حمل و نقل عمومی، تسریع در آبرسانی زرینه‌رود، احداث بیمارستان آذرشهر، تسریع در شهرک صنعتی اسکو و شهرکهای دامداران و سنگ در آذرشهر، جاده آزادراه ارومیه از طریق شهر اسکو و جاده جدید و آزادراه تبریز ـ سهند، تسریع در احداث کمربندی ایلسچی و ورودیهای خسروشهر، ممقان و سرورود، تسریع در احداث جاده گرگان ـ خورخور، حذف کدهای تلفن شهر باسمن و توجه به جاده‌های روستایی سه شهرستان از جمله انتظارات بحق مردم و حوزه انتخابیه اینجانب است.

خدایا چنان کن سرانجام کار                                   تو خشنود باشی و ما رستگار

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet