انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/27 12:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ایلام:

همراهی عاقلانه مجلس و دولت، زمینه اتحاد و افزایش بهره‌وری را فراهم می‌کند

**نماینده مردم ایلام گفت: محکوم کردن دولت توسط مجلس و بالعکس و انداختن توپ به زمین یکدیگر، مشکلی از مشکلات جامعه را حل نخواهد کرد.

شاپور پولادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکید رییس م جلس در نشست اخیر خود با خبرنگاران بر مساله همراهی عاقلانه مجلس و دولت و رویکرد این دو قوه در این زمینه گفت: بعضا یکسری از صحبت‌ها زمینه تفرقه، جدایی و دعواهای بی‌مورد را به همراه خواهد داشت، لذا همراهی عاقلانه مجلس و دولت به این معناست که اگر مشکل یا موضوعی وجود دارد آن مساله به صورت کارشناسی، عاقلانه و منطقی و در مکانی خصوصی - قبل از رسانه‌ای شدن و یا بازتاب عمومی- مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تاکید بر تبادل نظر بین کارشناسان دو قوه در زمینه‌های مختلف برای رفع ابهامات، گفت: در واقع اگر اختلاف نظرهای کارشناسی وجود دارد باید کارشناسان مجلس و دولت با هم به تبادل نظر بپردازند تا مساله حل شود.

پولادی با بیان این که محکوم کردن دولت توسط مجلس و بالعکس و انداختن توپ به زمین یکدیگر، مشکلی از مشکلات جامعه را حل نخواهد کرد، گفت: منظور از همراهی عاقلانه همین است که اگر انتقادی صورت می‌گیرد یا اختلاف نظری در مورد تصمیمات یا برنامه‌ها وجود دارد باید در کنار هم بنشینند و معقولانه و کارشناسی شده، هر کدام حرف خود را بزنند تا مشکل را حل کنند.

وی با اشاره به ضرورت و فواید همراهی عاقلانه مجلس و دولت برای نظام و کشور نیز گفت: این مساله زمینه‌ی اتحاد، انسجام و افزایش بهره‌وری و رفع مشکلات مردم را فراهم می‌کند و در حقیقت رسیدن به نیازهای اساسی در راستای همین تعادل، هماهنگی و همکاری عاقلانه و عالمانه صورت می‌گیرد.

نماینده مردم ایلام در خانه ملت همراهی عاقلانه مجلس و دولت را به معنای استفاده نکردن یکی از قوا از تمام وظایف و اختیاراتش ندانست و گفت: همه قوا در مسئولیت و ماموریتی که دارند باید به وظایف خود به صورت منطقی و کارشناسانه عمل کنند، و اگر انتقاد یا نقطه نظری در اجرا یا عدم اجرای قانون دارند، بر مبنای قانون اساسی و اختیاراتی که به قوا داده شده، در آن زمینه تصمیم‌گیری کنند.

وی با توصیه بر عدم دخالت بی‌مورد قوا درکار یکدیگر، بر انجام درست ماموریت‌های محول شده به هر قوا هم تاکید کرد. پولادی در عین حال وجود اختلاف دیدگاه بین مجلس و دولت را امری طبیعی دانست و گفت: اختلاف در همه جا وجود دارد. مثلا در بحث هدفمندی یارانه‌ها، دولت و کارشناسان آن یک نظر داشتند و کارشناسان مجلس نیز نظر خاص دیگری. البته هر کدام در این زمینه استدلال و پشتوانه کار کارشناسی خود را عنوان می‌کردند، ولی در جلسات کارشناسان دو قوه بحث و تبادل نظرهایی صورت می‌گرفت و مشخص می‌شد کدام یک از گروه‌ کارشناسان مرتبط با قوه مجریه یا مقننه، پشتوانه کار کارشناسی بیشتری داشته و یا تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام داده است.

وی با بیان این که این اختلافات در راستای انجام کار بهتر است، ‌گفت: دو نفر کارشناس در یک تخصص خاص و با یک مدرک خاص هم با هم اختلاف نظر دارند. قطعا این اختلافات منشا خیر خواهد بود و اگر اختلاف و انتقادی وجود نداشته باشد عملا کارها به درستی انجام نمی‌شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس، در عین حال معتقد است که اختلاف و انتقاد زمینه بهتر شدن کارها و امورات و کاهش هزینه‌ها و بهره‌وری بیشتر را به همراه دارد. پولادی اختلاف و انتقاد را به خودی خود بد ندانست و گفت: در واقع اختلاف و انتقاد یکی از نقاط قوت در هر نظام و هر خانواده و جامعه‌ای است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که اختلافات بین مجلس و دولت بیشتراختلافات کارشناسی باشد و با نقطه نظرات کارشناسان هر دستگاه، حداقل طرف مقابل قانع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet