هدر موبایل
1389/09/27 12:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون شوراها:

نوع ادبیات امربه معروف و نهی از منکر دراثرگذاری آن بسیار موثر است

**نماینده مشهد درمجلس، ایجاد بصیرت در میان نسل جوان را معروف بزرگی دانست که می‌تواند جلوی بسیاری از انحراف‌هایی که در اثر جهل و آگاهی ایجاد می‌شود را بگیرد.

عفت شریعتی در گفت‌وگو با ایسنا، ماه محرم را به عنوان آیینه امر به معروف و نهی از منکر و مبنای قیام امام حسین (ع) را اشاعه نیکی‌ها و جلوگیری از بدی‌ها توصیف کرد و افزود: ما نیاز داریم تا آیین‌های مذهبی و معنوی خودمان را تبدیل به رهنمود کنیم.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، نیاز جامعه امروزرا بیش از هر زمان دیگری امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امروزه نظام سلطه درصدد القای اندیشه‌های باطل خود با رنگ و لعاب دروغین است.

وی با تاکید به اینکه ایجاد بصیرت، روشنگری و جهان‌بینی در عصر حاضر می‌تواند بسیار ثمربخش باشد افزود: اگر بصیرتی که لازمه زندگی یک انسان فرهیخته است به وجود بیاید خیلی از انحراف‌ها خود به خود از بین می‌رود، چرا که انحراف در اثر جهل است و آگاهی نقطه مقابل آن است.

شریعتی همچنین با تاکید بر نوع ادبیات امر به معروف و نهی از منکر در اثرگذاری آن، گفت: در قرآن هم بیان شده که مردم را با حکمت دعوت کنید، حکمت همان دانایی است که معرفت ایجاد می‌کند، موعظه حسنه نیز گفت‌وگوی بسیار نیک و زیبایی است که به شیوه مناظره انجام می‌گیرد و اثربخش است.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت، در ادامه افزود: نکته مهم آن است که گفته شده مردم را با چیزی غیر از زبان‌تان دعوت کنید یعنی با عملکرد صحیح می‌توانیم شیوه درست و پاک زندگی کردن را یاد بگیریم.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس در پایان به نقش تصدی‌گران سیاست اشاره کرد و گفت: اساسا مردم به روش سردمداران خودشان هستند و مشخصه رفتار عقلای سیاسی می‌تواند بهترین الگو برای ایجاد مودت و همدلی باشد و همین بیانگر امر به معروف و نهی از منکر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet