هدر موبایل
1389/09/27 12:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

همه مسائل و موضوعات خود را با الگوی مد نظر مقام معظم رهبری ساماندهی کنیم

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری اولین نشست اندیشه‌های راهبردی با حضور مقام معظم رهبری گفت: این نشست در جایگاه خود بی‌نظیرترین و جدیدترین نشست در سیاست‌گذاری و تعیین استراتژی کلان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که صرفا جایگاه علمی، تحقیقاتی و بهره‌مندی از توان نخبگان کشور در کشورهای مختلف را نشان می‌دهد.

سیدرمضان شجاعی کیاسری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تدوین سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت به ایسنا، گفت: این گونه نشست‌ها بیشتر با صبغه اندیشه‌ورزی و علمی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به آزمون و خطاهای مختلف صورت گرفته در 30 سال گذشته درمسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، گفت: براساس این که ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام بوده و حکومت در آن مبتنی بر آراء مردم بوده و ریشه در اعتقادات و باورهای آنها دارد، لذا دیگر زمان آن فرا رسیده که یک استراتژی، الگو و نمونه‌ای در همه بحث‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ارائه کنیم.

نماینده مردم ساری در خانه ملت، در خصوص علت ارائه چنین الگویی نیز، گفت: تاکنون بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصاد و ... ما وام گرفته و بهره‌گیری شدن از سایر فرهنگ و کشورها بوده و ضرورت دارد که همه مسائل و موضوعات اداری، قضایی و سیاسی، حکومت‌داری، اقتصاد و مبانی فرهنگی را با الگوی ایرانی اسلامی که مورد نظر مقام معظم است، ساماندهی کنیم، چرا که هم در تمدن و فرهنگ ایران اسلامی ما در این راستا ظرفیت‌هایی وجود دارد و هم حکومت ما حکومت اسلامی است؛ لذا باید مبتنی بر احکام نورانی اسلام ناب محمدی (ص) حرکت کنیم.

به نظر شجاعی‌کیاسری، اگر این رخداد و اتفاق در پیش‌نویس و پیش‌بینی سند راهبردی صورت گیرد، قطعا گام و حرکت جدیدی در اداره حکومت در جهان خواهد بود و می‌تواند الگویی هم برای دیگران باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، با بیان این که نشست‌هایی مانند نشست اندیشه‌های راهبردی بیشتر با صبغه اندیشه‌ورزی و علمی صورت می‌گیرد، گفت: لذا باید با همین شیوه، مسائل و موضوعات، مورد نقادی قرار گرفته و باید ابعاد مسائل و مشکلات پیش‌رو هم روشن و نقاط قدرت و قوت آن هم شناخته شود. هم‌چنین این بحث‌ها و نشست‌های حوزه فکری و فرهنگی باید توسعه پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به توصیه مکررمقام معظم رهبری در بحث‌ها و صحبت‌های خود در خصوص تولید علم و مهندسی فرهنگی، تغییر و تبدیل کتب آموزشی و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها گفت: این مسایل امروز هم دوباره با هم با تاکید معظم‌له بار اجرایی و عملیاتی پیدا کرده است و همه این‌ها می‌تواند گام مثبتی در تثبیت و انجام دیدگاه مقام معظم رهبری باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet