خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/09/27 13:20:00
سرویس سیاسی
فرهنگی در گفتگو با خانه ملت عنوان کرد:

نظر رسمی شورای نگهبان در خصوص برنامه پنجم به مجلس ارسال نشده است

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون نظر رسمی شورای نگهبان در در مورد مصوبه مجلس در خصوص لایحه برنامه پنجم توسعه به مجلس ارسال نشده است، خاطرنشان ساخت: به محض رسیدن گزارش این شورا، کمیسیون تلفیق برای بررسی و اعمال ایرادات تشکیل جلسه خواهد داد.

"محمد حسین فرهنگی"  نماینده تبریز، اسکو و آذر شهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص آخرین وضعیت بررسی لایحه برنامه در شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان تاکنون نظرهای غیررسمی خود را در مورد مصوبه مجلس در خصوص لایحه برنامه پنجم توسعه مطرح کرده اما به طور رسمی هنوز گزارشی از سوی این شورا به مجلس ارسال نشده است.

وی افزود: براساس آیین نامه داخلی مجلس تا زمانی که ایرادات شورای نگهبان به مجلس ارسال نشده است، لایحه برنامه در دستور کار قرار دارد و به محض رسیدن گزارش این شورا، کمیسیون تلفیق برای بررسی و اعمال ایرادات تشکیل جلسه خواهد داد.

کار رسیدگی به لایحه برنامه پنجم توسعه کشور،  17 آذرماه در مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و مصوبه مجلس به صورت رسمی برای اعلام نظر شورای نگهبان به این شورا ارسال شد.براساس آیین نامه دخلی مجلس، شورای نگهبان برای بررسی مغایرت مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی 10 روز فرصت دارد و بر این اساس امروز فرصت شورای نگهبان برای اعلام نظر خود در خصوص لایحه برنامه پنچم توسعه به پایان خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet