شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/27 16:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم زابل و زهک:

مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان باید با تشکیل یک کارگروه به صورت مداوم بررسی شود

**نماینده مردم زابل و زهک در مجلس گفت: مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان باید با تشکیل یک کارگروه در سطح ملی مرکب از مجلس و دولت زیر نظر شورای عالی امنیت ملی به صورت مداوم بررسی شود تا سیاست و استراتژی متناسب با شرایط استان اتخاذ شود.

احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: متاسفانه زمانی که اتفاقات ناامنی در استان روی می‌دهد همه روی آن حساس می‌شوند و بعد از مدت اندکی این مسئله به فراموشی سپرده می‌شود، در حالی که باید در یک برنامه مدون و بلندمدت به سمت برطرف کردن چالش امنیتی استان پیش رفت.

وی ادامه داد: اگر کارگروهی این مسئولیت را در سطح ملی بر عهده گیرد می‌تواند مشکل امنیتی را به صورت ریشه‌ای بررسی و مجموع ابعاد آن، عوامل داخلی و خارجی را شناسایی کرده و در جهت رفع آن راهکار مناسبی پیشنهاد دهد.

وی افزود: عدم مدیریت یکپارچه امنیتی یکی دیگر از مواردی است که در استان وجود دارد و همه نهادهای امنیتی در این زمینه فعالند، که برخی سیاست‌های آنها با یکدیگر همخوانی ندارد و ظرفیت‌های یکدیگر را خنثی می‌کنند.

کیخا ادامه داد: از طرفی دیگر باید به مردم آگاهی لازم در این زمینه داده شود تا به مسائل امنیتی حساس‌تر و فعال‌تر شوند و نخبگان و معتمدان و ریش سفیدان و علما و رسانه‌های جمعی در این زمینه نقش موثری دارند.

وی افزود: پشت همه این اتفاقات دشمن حضور دارد که لازم است اقدامات موثری در این زمینه انجام شود.

کیخا اظهار کرد: چالش امنیتی تاکنون ضررهای زیادی را متوجه مردم استان کرده و برنامه رشد و توسعه استان را سال‌ها به عقب انداخته است.

وی گفت: اگر این تروریست‌ها در خارج از مرزها و در کشورهای همسایه آموزش می‌بینند باید فشارهای دیپلماسی به این کشورها وارد شود تا این بستر در این کشورها از بین برود.

کیخا ادامه داد: باید مجموع اقدامات در خارج از کشور حالت پیشگیرانه داشته باشد و کشورها اجازه ندهند که این افراد در خاک آنان آموزش ببینند.

وی تاکید کرد: ابعاد کامل این حوادث و حوادث تروریستی دیگر، باید با در نظر گرفتن سایر جوانب بررسی شود.

نماینده مردم زهک و زابل بیان کرد: دشمن می‌داند تا زمانی که فقر و عقب ماندگی در استان حضور دارد به راحتی می‌تواند افراد را مورد بهره‌برداری قرار دهد و قطعا توسعه استان به نفع دشمن نخواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر فقر، عدم آگاهی یکی دیگر از مواردی است که منجر به سوءاستفاده دشمن از افراد جاهل می‌شود که در این زمینه نهادهای آموزشی و بزرگان و علما باید آگاهی‌بخشی کنند.

کیخا بیان کرد: اگر استان توسعه یابد و مردم زندگی بهتری داشته باشند قطعا دشمن به اهداف شوم خود نخواهد رسید و توسعه اقتصادی استان خلاف جهت حرکت دشمن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet