خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/04/19 14:15:00
سرویس سیاسی

سعیدی: دیپلماسی ایران در برابر کشورهای جهان مذاکره است

معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی گفت: بهترین و منطقی ترین شیوه برای برخورد با غرب دیپلماسی مذاکره است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد سعیدی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا سفر سولانا به تهران برای انجام مذاکرات را تایید می کنید یا خیر؟ اظهار داشت: من راجع به این موضوع اظهار نظری نمی کنم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر توافق روسای جمهور روسیه و آمریکا در نشست سران کشورهای صنعتی جهان برای اعمال فشارهای بیشتر علیه ایران تصریح کرد: در حال حاضر غرب پذیرفته است که با ایران وارد مذاکره شود و بهترین و منطقی ترین شیوه همین روش است، دیپلماسی ما مذاکره است.

سعیدی در خصوص بیانیه نشست پایانی گروه جی هشت گفت: وزارت امور خارجه باید نسبت به این بیانیه اظهارنظر کند.

وی در مورد بسته پیشنهادی گروه 1+5 تصریح کرد: اجازه دهید مذاکرات آغاز شود، مذاکرات که آغاز شد جزییات آن بیشتر مشخص می شود.

معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی در خصوص علت حضورش در مجلس خاطرنشان کرد: هر چند وقت یک بار برای دیدار با نمایندگان به مجلس می آیم.

سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات آتی جلیلی و سولانا مذاکره برای مذاکره است، گفت: هر طرفی با یک برنامه و هدف مشخص وارد مذاکره می شود. شایعات زیادی پیرامون مذاکره وجود دارد باید صبر کرد تا مذاکرات آغاز شود در آن زمان فرایند واقعی و ابعاد آن مشخص می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet