روز مجلس
1389/09/28 10:06:00
سرویس صحن
در جریان جلسه علنی امروز

شرکت های تعاونی توسعه مکلف به تعیین قیمت سهام شدند

**نمایندگان در بررسی طرح تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی،شرکت های تعاونی موضوع این طرح را مکلف کردند تا در پایان هر سال مالی نسبت به تعیین قیمت سهام این شرکت ها اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس، نمایندگان بعد از قرائت گزارش کمیسیون اجتماعی درخصوص طرح تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی که در تاریخ 8/7/1388 به کمیسیون اجتماعی عودت داده شده بود و بعد از بررسی مجدد به مجلس ارائه می شد، به بررسی و تصویب مواد این طرح پرداختند.

نمایندگان در ماده 4 این طرح شرکت های تعاونی توسعه را مکلف به تعیین قیمت سهام براساس اموال و دارایی ها و بدهی های شرکت به طور سالانه کردند که این قیمت ها باید با اخذ نظر کارشناس رسمی دادگستری مشخص و به اطلاع مجمع عمومی عادی برسد.

بر اسا س مصوبه مجلس وزارت تعاون مکلف شد حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون دستورالعمل نحوه محاسبه ارزش واقعی سهام را تهیه و جهت اجرا ابلاغ کند.

متن ماده 4 طرح تاسیس شرکت های تعاونی که با 132 رای موافق، 3 رای مخالف و 25 رای ممتنع تصویب شد بدین شرح است:

شرکت های تعاونی که براساس این قانون تاسیس می شوند در پایان هر سال مالی نسبت به تعیین قیمت سهام براساس اموال و دارایی ها و بدهی های شرکت و با اخذ نظر کارشناس رسمی دادگستری اقدام و ارزش واقعی سهام را مشخص و به اطلاع مجمع عمومی عادی می رسانند.

براساس مصوبه مجلس وزارت تعاون مکلف شد حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون، دستورالعمل نحوه محاسبه ارزش واقعی سهام را تهیه و جهت اجرا ابلاغ نماید.

سقف سهام برای هر عضو تعاونی و برگزاری مجامع تابع ماده (12) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجراء سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی می باشد.

مدیران شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی موظف هستند ترتیبی اتخاذ نمایند تا سهام تعاونی به میزان کافی برای عرضه به متقاضیان واجد شرایط جدید در هر یک از ادوار تهیه و ارائه گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet