هدر موبایل
1389/09/28 10:06:00
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

حوزه و دانشگاه 2 بال نظام جمهوری اسلامی هستند

**عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه حوزه و دانشگاه ۲ بال نظام جمهوری اسلامی هستند گفت: بقاء نظام جمهوری اسلامی نیازمند وحدت حوزه و دانشگاه است و برا ی تحقق این امر دانشگاهیان و علمای دین باید بر مشترکات خود تکیه کنند.

حسین ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اهمیت و ضرورت وحدت میان حوزه و دانشگاه گفت:حوزه و دانشگاه هردو در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی نقش داشته اند و اگر این دو  باهم نبودند انقلاب اسلامی  تحقق و تداوم  نمی یافت.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بقاء و عزت و آبرو و حیثیت نظام به همبستگی و وحدت میان حوزه و دانشگاه نیازمند است.

وی با بیان اینکه وحدت صددرصد میان حوزه و دانشگاه مشکل است گفت:حوزه و دانشگاه در اصول با هم تفاهم دارند و مهم هم همین است میان علمای دین و دانشگاهیان تفاهم وجود دارد و برای بیشتر کردن این تفاهم ها باید بر اشتراکات خود تکیه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با رد تقابل حوزه و دانشگاه در برخی از علوم گفت: نظام اسلامی با هیچ علمی در تقابل نیست و توسعه اسلام  در توسعه مطلق علم است.

وی تاکید کرد:کسانی که این توهم را دارند که حوزه و دانشگاه در تقابل با یکدیگرند سخت در اشتباه هستند حوزه و دانشگاه 2 بال نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که برای پرواز و به اوج رسیدن نیازمند هر دو بال است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet