هدر موبایل
1389/09/28 10:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

مجلس نه چوب لای چرخ دولت می‌گذارد و نه نسبت به او شیفتگی دارد

**غلامرضا مصباحی‌مقدم گفت: همراهی عاقلانه مجلس با دولت به این معناست که مجلس نه چوب لای چرخ دولت می‌گذارد و با او مقابله می‌کند و نه نسبت به او شیفتگی نشان می‌دهد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: تعامل عاقلانه مجلس با دولت به این معناست که مجلس در بررسی آنچه دولت به عنوان لایحه ارائه می‌کند یا وزرایی که پیشنهاد می‌کند، عاقلانه و نه به صورت مجلسی که شیفته دولت و یا تابع اوست، ‌برخورد می‌کند.

وی افزود: مجلس مبنا را بر این گذاشته که با کار کارشناسی و رفتار عقلایی نسبت به لوایح دولت و وزرای پیشنهادی دولت برخورد می‌کند و رای می‌دهد.

مصباحی مقدم با بیان این‌که مجلس نسبت به کارهایی که دولت انجام می‌دهد و نیاز به تذکر دارد، تذکر می‌دهد و در مواردی که باید حمایت کند، حمایت می‌کند، موضع مجلس نسبت به سخنرانی‌های رییس‌جمهور در سازمان ملل متحد، سفر دکتر احمدی‌نژاد به لبنان و مسائل سیاست خارجی را از جمله مواردی دانست که مجلس حمایت لازم را از دولت به عمل آورده است و گفت: مجلس با توجه به خوبی عملکرد دولت یا شخص رییس‌جمهور بیانیه می‌دهد و حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس با بیان این‌که مجلس در موضوع انرژی هسته‌ای کشورمان، موضع بسیار قوی‌ای نشان داده است، خاطرنشان کرد: در عین حال مجلس در مواردی که لازم می‌داند سوال می‌کند یا تذکر می‌دهد. این رفتارها نسبت به دولت عاقلانه است؛ یعنی نه نشان از این دارد که مجلس، دولت را در جایگاه مقدس نشانده است که او را قابل انتقاد نداند و نه در جایگاه دشمن نشانده است که دائما به او حمله کند.

وی تاکید کرد: اگر مجلس در موردی به دولت انتقاد می‌کند، این انتقاد از سر دلسوزی است.

نماینده مردم تهران با یادآوری این نکته که رفتار غیرعاقلانه به نظام آسیب می‌زند، گفت: رفتار غیرعاقلانه از سوی مجلس به معنای درگیری با دولت، چوب لای چرخ دولت گذاشتن، به هر بهانه‌ای به دولت اعتراض کردن و وارد کردن انتقادات به روش‌های ستیزجویانه به دولت آسیب می‌زند و باعث سلب اعتماد مردم از مجلس می‌شود.

به گفته نماینده تهران، اگر مجلس در برابر دولت منفعل باشد و در برابر هرکاری که دولت انجام می‌دهد اعم از آن‌که قانونی یا غیرقانونی باشد، حالت انقیاد و اطاعت نشان دهد و کوتاه آید، به کشور آسیب می‌زند؛ چرا که مجلس، ناظر بر عملکرد دولت است.

مصباحی‌مقدم با بیان این نکته که مجلس باید هم در قانون‌گذاری عقل و منطق و کارشناسی را رعایت کند و هم در سایر موارد، خاطرنشان کرد: هرگونه رفتار مجلس که در آن افراط یا تفریط در مقابل دولت وجود داشته باشد، به کشور و مردم آسیب می‌زند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet