هدر موبایل
1389/09/28 10:23:00
سرویس فرهنگی
حسین اسلامی:

بی بصیرتی وحدت حوزه و دانشگاه را به خطر می اندازد

**عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه برای ایجاد وحدت میان حوزه و دانشگاه باید تلاش بیشتری صورت گیرد خاطر نشان کرد: بی بصیرتی طرفین و حق بجانب دانستن خود و تکذیب دیگری می تواند وحدت میان حوزه و دانشگاه را به خطر اندازد.

"حسین اسلامی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این سوال که اهمیت وحدت میان دانشگاه و حوزه علمیه  در چیست گفت:حوزه علمیه و  دانشگاه در راستای رفع جهل و نادانی اقدام می کنند و این نقطه مشترک آنها ذاتی است  بنابراین تلاش های دشمنان بر ای ایجاد جدایی و تفرقه میان این دو حوزه موثر نخواهد بود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری روز شهادت شهید مفتح به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: شهید مفتح یک روحانی بود که در دانشگاه تدریس می کرد و این نام گزاری  یک حرکت سمبلیک  و نمادین و نشان دهنده نزدیکی این دو حوزه است .

وی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه هر دو در پی علم هستند و همه علوم هدفی جز اثبات خداوند ندارند گفت:بنابراین تقابلی میان حوزه و دانشگاه وجود ندارد.

عضو کمیسیون اصل نود  قانون اساسی مجلس با بیان اینکه علوم به دو دسته علوم پایه و اصلی و علوم جعلی تقسیم می شوند تصریح کرد :طبیعی است که  دانشگاهیان و حوزویان درعلوم جعلی با هم تفاهم نداشته باشند که آن هم به دلیل اختلاف سلیقه است ولی در علوم پایه  با هم وحدت دارند.

اسلامی در پاسخ به این سوال که  چه مسائلی می تواند وحدت میان حوزه و دانشگاه را به خطر اندازد گفت:عدم بصیرت دو طرف و حق به جانب دانستن خود وتکذیب دیگری می تواند وحدت میان حوزه و دانشگاه را به خطر اندازد.

وی با بیان اینکه از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون همواره  بر وحدت میان حوزه و دانشگاه تاکید شده است گفت:اما متاسفانه د راین امر توفیق چندانی نداشته ایم  و نیازمند تلاش و کار بیشتری در این زمینه هستیم.

اسلامی علت این توفیق نیافتن را متفاوت بودن دیدگاه های و عدم شناخت دانشگاهیان از حوزه علمیه دانست و گفت:عدم شناخت صحیح از افکار و عدم آگاهی و اطلاعات غلطی که گاهی از عقاید و زندگی طلاب منعکس می شود موجب دوری و نرسیدن به تفاهم و وحدت میان حوزه و دانشگاه می شود.

وی تصریح کرد :هر چه تعامل میان دانشگاهیان و حوزه علمیه بیشتر شود  ایجاد وحدت میان آنها موثرتر واقع می شود و برای رسیدن به این هدف برگزاری جلسات مشترک و سفرهای زیارتی و حتی تفریحی تاثیر گذار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet