هدر موبایل
1389/09/28 11:31:00
سرویس فرهنگی

300 نسخه خطی دیگر به کتابخانه دیجیتال رسان افزوده شد

**مدیر فناوری اطلاعات کتابخانه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۳۰۰ نسخه خطی دیگر از گنجینه ارزشمند کتابخانه مجلس به کتابخانه دیجیتال رسان خبر داد.

"سیدعلیرضا طیرانی" ضمن بیان این خبر عنوان داشت: طی دو سال گذشته با جدیت فراوان در حال به روز رسانی و افزایش بانک نسخ خطی کتابخانه هستیم به طوری که پس از گذشت کمتر از یک سال از زمان آغاز به کار کتابخانه دیجیتال رسان آماری 6000 نسخه خطی موجود به 30000 افزایش یافته است.

طیرانی اشاره داشت: البته در زمان هایی به دلایل مسائل فنی، افزودن اشیاء دیجیتال دارای فراز و نشیب هایی بوده که این مساله با توجه به نوع و حجم کار طبیعی است و تمام تلاش ما بر این است که هر چه سریعتر همه نسخه های خطی موجود در کتابخانه را بر روی رسان مستقر کنیم.

مدیر پروژه کتابخانه دیجیتال رسان به افزایش آمار قابل ملاحظه بازدیدکنندگان و استفاده کنندگان از کتابخانه دیجیتال رسان نیز اشاره کرده وی گفت؛ آمار بازدیدکنندگان از زمان آغاز به کار رسان روز به روز درحال افزایش است و بسیاری از مراجعین به کتابخانه دیجیتال ما در داخل و حتی خارج از کشور با ارسال پیام و از طریق تلفن از این حرکت علمی و پژوهشی ابراز خرسندی کردند و این بازخوردها از جمله عواملی است که باعث افزایش تلاش روز افزون ما در کتابخانه مجلس به منظور بهبود و به روز رسانی هرچه بیشتر و بهتر رسان می گردد.

طیرانی افزود: در همین راستا و با توجه به نظرات کسب شده از کاربران در تلاش هستیم تغییراتی در ساختار نمایشی و گرافیکی رسان ایجاد کنیم بطوریکه کاربران هر چه راحتر بتوانند از این گنجینه ارزشمند استفاده کنند و با حداقل کلیک به منبع مورد نیاز خود برسند. ویژه این تغییرات بر روی نمایش، منوهای جستجو و مرور منابع می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet