هدر موبایل
1389/09/28 13:01:00
سرویس فرهنگی

شورای ارزیابی خرید موزه مجلس تشکیل شد

**مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس گفت: روز دوشنبه هفته گذشته ۲۲ آذر اولین نشست شورای ارزیابی موزه تشکیل شد، پیش از این دکتر جعفریان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی بر تشکیل شورایی برای ارزیابی و خرید اشیاء موزه‌ای تأکید کرده بودند.

"علی ططری" ادامه داد: در نخستین جلسه شورای ارزیابی موزه مجلس شورای اسلامی مقرر شد، از این پس اشیاعی که مرتبط با اهداف موزه هستند، زیر نظر شورا و شخص دکتر حقانی مدیر موزه خریداری شوند. هم‌چنین این شورا با استفاده از کارشناسان خارجی در هر حوزه‌ای به خرید اشیاء متنوع بپردازد.

ططری تصریح کرد: هم‌چنین در این جلسه مقرر شد، محوریت خرید برای موزه مجلس شورای اسلامی با اشیاء تاریخ مجلس و مشروطیت باشد، که به نحوی مربوط به اصالت موزه نیز باشند. این شورا باید مد نظر داشته باشد تا اثر برای نگهداری و خرید دارای ارزش و اهمیت باشد یعنی اثری که عرضه می شود، منحصر به فرد بوده و با اهداف و زمینه تخصصی مجموعه هماهنگ باشد.

این پژوهشگر تصریح کرد: در هر حوزه ما کارشناسانی را خارج از کتابخانه سفارش به خرید خواهیم کرد و شورا نیز خرید را تأیید و قیمت‌گذاری منصفانه‌ای انجام می‌دهد.

وی در پایان گفت: بنا براین است که جلسات شورای موزه نیز به مانند جلسایت ارزیابی و خرید اسناد به صورت مرتب هر ماه یک بار برگزار شود. البته جلسات شورای ارزیابی اسناد هر دو هفته یک‌بار برگزار می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet