هدر موبایل
1389/09/28 11:51:00
سرویس سیاسی
نورا با انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه بودجه سال 90

تعلل دولت در ارائه لایحه بودجه به صلاح مملکت نیست

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که تعلل دولت در ارائه لایحه بودجه به صلاح مملکت نیست خاطرنشان ساخت: انتظار ما از دولت این است که مسائل حاشیه ای را کنار بگذارد و هر چه سریعتر لایحه بودجه را به مجلس ارسال کند.

"عباسعلی نورا" نماینده زابل و زهک در گفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص اظهارات معاون پارلمانی ریاست جمهوری مبنی بر این که دولت دو هفته بعد از ارائه برنامه پنجم لایحه بودجه را به مجلس ارسال خواهد کرد، اظهار داشت: دولت هر چه در ارائه لایحه بودجه به مجلس تعلل کند کار کارشناسی بر روی لایحه را تضعیف می کند و دولت و مجلس را با چالش جدی روبرو می کند.

وی افزود: این مساله موجب خواهد شد که قوانین خام و ناپخته ای تصویب شود که خود دولت را هم در اجرا با مشکل روبرو کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه خطوط اصلی برنامه پنجم توسعه مشخص است تاکید کرد: دولت می تواند براساس این خطوط کلی هر چه سریعتر لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند و نباید منتظر باشند که کار بررسی لایحه برنامه نهایی شود.

نورا ادامه داد: در حال حاضر بررسی 20 ماده مهم از لایحه برنامه در شورای نگهبان باقی مانده است که بررسی آنها و فرستادن به مجلس و ارسال مجدد به شورای نگهبان مطمئنا زمان زیادی می برد، از این رو نباید منتظر نهایی شدن کار بررسی لایحه برنامه پنجم باشد.

وی با تاکید بر این که این تعلل به صلاح مملکت و ملت نیست خاطرنشان ساخت: انتظار ما از دولت این است که مسائل حاشیه ای را کنار بگذارد و برنامه را سریعتر ارائه کند.

نورا تصریح کرد: منافع ملی کشور ایجاب می کند که دولت و مجلس با همکاری و تعامل کارها را پیش ببرند و اجازه ندهند در کش و قوس های مجلس و دولت مردم ضرر کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet