هدر موبایل
1389/09/28 11:51:00
سرویس سیاسی
جلالی در جمع خبرنگاران خبر داد:

بررسی حادثه تروریستی چابهار در جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی پیرامون بررسی حادثه تروریستی چابهار تاکید کرد: این اقدامات تروریستی در راستای همان اقدامات حداقلی برای ایجاد شایعه و فضای ناامنی و ترور در کشور است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" نماینده شاهرود در حاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه 28 آذر 1389 و در جمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیرامون بررسی حادثه تروریستی چابهار اظهار داشت: صبح امروز کمیسیون امنیت ملی موضوع اقدام تروریستی چابهار را با حضور مسئولین انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: گزارش مسئولین نشانگر آن بود که اقدامات پیش دستانه و پیشگیرانه موثری توسط مسئولین امر با توجه به تهدیداتی که موجود بود انجام شده است.

جلالی با بیان این که دشمنان برنامه وسیع تری برای انجام اقدامات تروریستی داشته اند گفت: خوشبختانه با هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی ـ امنیتی این تروریست ها سریعا دستگیر شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه تروریستی جمعی از هموطنان شیعه و سنی به شهادت رسیدند و این نشانگر آن است که دشمنان ما اساسا ملت ایران اعم از شیعه و سنی را نشانه گرفته اند و امیدواریم با اعترافات دستگیرشدگان و با تدابیری که مسئولین انتظامی و اطلاعاتی انجام می دهند، اقدام های جدی برای مقابله گسترده با این تروریست ها انجام شود.

نماینده شاهرود با اشاره به این که در بررسی های انجام شده ارتباط این گروه های تروریستی با رژیم صهیونیستی محرز و مطمئن شد خاطرنشان ساخت: این مساله در گذشته و در اعترافات ریگی هم اثبات شده بود .

وی افزود: از طرف دیگر برنامه ریزی که سرویس اطلاعاتی موساد با همکاری آمریکایی ها و انگلیسی ها انجام دادند، استفاده از تمام ظرفیت ها برای ایجاد ناامنی و اقدامات ایضایی است و در این خصوص از همه گروه های ضد انقلاب و اپوزیسیون استفاده می کنند و با این گروه ها ارتباط برقرار می کنند.

جلالی گفت: این گونه اقدامات در راستای همان اقدامات حداقلی برای ایجاد شایعه و فضای ناامنی و ترور در کشور است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با بیان این که این گروه های تروریستی در کشور پاکستان آموزش دیده و حضور دارند اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما در این خصوص باید اقدامات جدی را انجام دهند و صرفا دیپلماسی جوابگو نخواهد بود.

جلالی تاکید کرد: بی تردید باید با پاکستان اتمام حجت شود که یا مراکز آموزشی این گروههای تروریستی را نابود کند در غیر این صورت جمهوری اسلامی ایران حق دارد که فضای تروریست ها را ناامن کند و از امنیت شهروندان خود دفاع نماید.

این نماینده مجلس در ادامه با تاکید بر این که دولت و مجلس باید بودجه کافی به امنیت مرزهای شرقی کشور اختصاص دهند گفت: به هر حال مرزهای شرقی ما نیازمند اعتبارات کافی برای استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن برای کنترل است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: تبعا گامهای توسعه ای جدید دولت در شرق کشور هم موجب حسادت است.

وی به پروژه جدید راه آهن چابهار قائمشهر اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه یک اقدام توسعه ای بزرگ است و می تواند چابهار را به یک بندر بزرگ و فعال در جمهوری اسلامی ایران و یک منطقه توسعه یافته تبدیل کند و این انفجارها هم پیامی حسادت آمیز به این پیشرفت و توسعه است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با انتقاد از شیوه برکناری وزیر امور خارجه تصریح کرد: موضوع آقای متکی هم آنچه که در اقوا نمایندگان امروز مطرح است همان نکته ای است که در بیان ریاست مجلس هم بیان شد.

نماینده شاهرود خاطرنشان ساخت: اساسا می شد که در یک فضای بهتر و بدون تنش و ب یک برخورد کاملا اخلاقی که سبب وهن مسئولان و نظام نشود این اقدام انجام می شد و بودن ایشان در سفر و مذاکره کردن با مقامات خارجی و در همان زمان برکناری ایشان برای بسیاری از نمایندگان موجب سوال است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet