خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/27 12:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

انتقاد زاکانی از عدم ارجاع طرح نظارت بر مجلس به کمیسیون اصل نود

**نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از عدم ارجاع "طرح نظارت بر مجلس " به این کمیسیون و ارجاع آن به کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی انتقاد کرد.

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت "طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان" اظهار داشت: این طرح در مجلس مسکوت نمانده است بلکه تنها یک فوریت آن به تصویب مجلسی‌ها نرسیده است.

وی افزود: ظاهرا هیئت رئیسه قصد دارد طرح نظارت بر مجلس را به کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی ارجاع دهد اما اعضای کمیسیون اصل نود معتقدند که این طرح باید به این کمیسیون ارجاع داده شود؛ چرا که تهیه و تنظیم این طرح از ابتدا بر عهده کمیسیون اصل نودم قانون اساسی بوده است.

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا دلیل عدم ارجاع طرح نظارت بر مجلس به این کمیسیون تخصصی نبودن آن است، گفت: بحث ما این است که اگر کمیسیون اصل نود کمیسیون تخصصی نبود، چرا از ابتدا مسئولیت تهیه و تدوین طرح نظارت به آن واگذار شد.

زاکانی در پایان تصریح کرد که به فرجام رساندن طرح نظارت بر نمایندگان بر عهده کمیسیون اصل نود است و یا اینکه باید برای بررسی این طرح کمیسیون مشترکی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet