هدر موبایل
1389/09/28 12:52:00
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد خواستار شد؛

طرح کاهش رابطه با انگلیس در دستور کار کمیسیون امنیت قرار گیرد

**محمدحسن ابوترابی‌فرد گفت:با توجه به رفتار خارج از اصول دیپلماتیک انگلیس طرح کاهش سطح روابط با این کشور باید در اسرع وقت در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "مهدی کوچک زاده" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر روز یکشنبه در صحن علنی مجلس طی تذکری گفت: براساس ماده 145 آئین نامه داخلی مجلس، گزارش رد یا مسکوت ماندن یا تصویب، تغییر، تکمیل هر طرح یا لایحه که به کمیسیون ارجاع می شود نباید از یک ماه از تاریخ وصول به کمیسیون تجاوز کند.

وی خاطرنشان کرد: 10 ماه قبل طرحی در رابطه با تجدیدنظر و کاهش رابطه با انگلیس توسط جمعی از نمایندگان تهیه و به صحن علنی ارجاع شد، اما مشخص نیست چرا این طرح مجددا به کمیسیون ارجاع گردید.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان به خیال واهی به نصیحت کردن سفیر انگلیس پرداخته اند.

کوچک زاده گفت: به عنوان یک نماینده مردم حق دارم درخواست طرح تجدیدنظر و کاهش رابطه با انگلیس را داشته باشم و از وزارت امور خارجه می خواهم سفیر انگلیس را اخراج کند.

"محمد حسن ابوترابی فرد" در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما وارد است این موضوع باید در اولین فرصت ظرف یک ماه در دستور کار قرار می گرفت.

وی افزود: با توجه به رفتار خارج از اصول دیپلماتیک انگلیس طرح کاهش سطح روابط با این کشور باید در اسرع وقت در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گیرد.

نایب رئیس قوه مقننه گفت: اگر این موضوع عملی نشد شما می توانید درخواستتان را به هیات رئیسه ارائه دهید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet