هدر موبایل
1389/09/28 13:02:00
سرویس صحن
فولادگر با اشاره به برکناری متکی وزیر امور خارجه؛

باید شئونات اخلاقی و دیپلماتیک رعایت می شد

**نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکیدکرد:‌آغاز اجرای هدفمندسازی یارانه ها نیازمند هماهنگی،‌ همراهی همه قوای کشور و نهادهای مسئول است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،حمیدرضا فولادگر روز یکشنبه‌ در سخنرانی میان دستور گفت،اجرای هدفمند کردن یارانه ها آرزوی ملت بود.

وی خاطرنشان کرد:‌انتظار داریم دولت با اجرای دیگر موارد طرح تحول اقتصادی که برخی از آنها در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی لحاظ شده زمینه تحقق اهداف این طرح یعنی بهینه‌سازی مصرف و افزایش بهره‌وری و اجرای عدالت فراهم شود.

رئیس کمیته اصل 44 مجلس سپس خواستار اصلاح نظام جامع مالیاتی، عدالت محوری و جلوگیری از فرار‌های مالیاتی، اصلاح نظام و شفاف‌سازی صادرات و واردات و گسترش مدیریت واردات و حمایت از صادرات شد.

فولادگر گفت:ما انتظار داریم دولت در جهت تقویت نظام بانکی در راستای رساندن آن به جایگاه تقسیم‌کننده گردش مالی اقتصادی کشور، اصلاح نظام پولی و ارزی و با هدف تقویت پایه پول ملی، اصلاح نظام توزیع و شفاف‌سازی توزیع همه کالاها از مبدأ تا مقصد به انجام رساند.

وی خاطرنشان کرد:از ابتدای طرح تحول اقتصادی و هدفمندسازی یارنه ها به عنوان الزامات اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی مطرح شده است و این قانون در راستا و در طول سند چشم انداز 20 ساله و ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری است نه در عرض آن؛ بنابراین همچنان اعتقاد راسخ داریم‌ اجرای این قانون و تحقق اهداف آن در گروی اجرای صحیح و مستمر و کامل سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص برکناری منوچهر متکی گفت: باید رعایت شئونات اخلاقی و دیپلماتیک در عرصه سیاست خارجی متذکر می‌شویم و بر فرض که بنا به اختیار اصل 136 قانون اساسی، ریاست ‌جمهوری به ضرورت تغییر و تحول در عرصه مدیریت سیاسی کشور رسیده بودند اما چه ضرورتی وجود داشت که با چند ساعت تأخیر آن هم در داخل کشور و نه در یک مأموریت خارجی انجام آن امکان‌پذیر نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet