هدر موبایل
1389/09/28 15:14:00
سرویس سیاسی
بنایی:

هدف دشمن از ترور دانشمندان جنگ روانی است

**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن با ترور دانشمندان هسته‌ای ایران به دنبال جنگ روانی است و می‌خواهد القا کند که قادر است دانشمندان ما را از بین ببرد.

"علی بنایی" در گفت و گو با 19 دی گفت: کشور ما با یک عزم و خواست ملی بدون اتکا به دانشمندان خارجی وصرفاً با اتکا به جوانان ایرانی، فناوری هسته‌ای را ملی و بومی کرده و این موجب عصبانیت دشمنان اسلام شده است.

وی افزود: دشمن در ترورهای اخیر بیش از آن که اشخاص را مورد هدف قرار دهد، قصد قدرت‌نمایی و مقابله با دانشمندان جوان هسته‌ای کشور را داشت، دانشمندانی که با اعتماد به نفس به پیش آمده و کرسی‌های علمی جهان را یکی پس از دیگری فتح کردند.

بنایی گفت: مهم این است که دانش هسته‌ای کمال علمی است و ما با تلاش به آن دست یافته‌ایم و شاهدیم که امروز آمریکا و اسرائیل به عنوان کسانی که ادعای مدنیت می‌کنند دست به ترور می‌زنند و برای جلوگیری از دستیابی ایرانیان به آرمان‌های ملی نقشه‌های خبیثانه می‌کشند.

وی درمورد نگرانی مستکبرین از بازتاب منفی این اقدامات نزد افکار عمومی گفت: اصل این است که امنیت صهیونیست‌ها تأمین وتضمین شود و برای آنان مقابله با پیشرفت هسته‌ای و وحدت ملت ایران از همه چیز مهمتر است و توجه به افکار عمومی نزد آنان اهمیتی ندارد.

نماینده قم ادامه داد: آنان از هرگونه اقدام عملیاتی برای حفظ حیات خود استقبال می‌کنند و اینکه جوانان ما پس ازانقلاب در بهترین مراکز آموزشی حاضرند، اصلاً برای آنها قابل قبول نیست.

وی درباره لزوم حفاظت امنیتی از دانشمندان کشور به‌خصوص دانشمندان هسته‌ای گفت: حفاظت فیزیکی ضرورت دارد و باید به مدیران و افرادی که در تأسیسات هسته‌ای مسئول هستند نگاه امنیتی داشته و از آنها مراقبت کنیم.

بنایی گفت: همانطورکه مراقبیم دانشمندان ما طعمه نهادهای امنیتی دشمن نشوند باید مراقبت فیزیکی هم بکنیم، چرا که برای به ثمررسیدن آنان سرمایه‌گذاری شده و مدت‌ها طول کشیده است تا آنان به این مرحله از علوم برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet