شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/28 15:58:00
سرویس اقتصادی
مصباحی‌مقدم:

بهانه تاخیر در ارائه لایحه بودجه هرگز پذیرفته نیست

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بهانه تاخیر در ارائه لایحه بودجه ۹۰ هرگز پذیرفته نیست،خاطرنشان کرد: هر روز تاخیر در ارائه لایحه بودجه بر روند بررسی این لایحه تاثیر گذاشته و مشکل ایجاد می‌کند.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اظهارات معاون تقنینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره زمان ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس که آنرا موکول به نهایی شدن برنامه پنجم توسعه کرده است، گفت:پروسه تدوین لایحه بودجه نیازمند به 6 ماه کار است.

نماینده تهران، ری،شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به روند تدوین لایحه بودجه سالیانه، تصریح کرد: ابلاغ به دستگاه ها برای اعلام نیازهای خود در سال آینده از مهرماه آغاز می شود و پس از آن، این گزارش‌ها به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ارسال و در آنجا متمرکز می شود.

وی همچنین با اشاره به روند بررسی و تصویب لایحه برنامه پنجم توسعه در مجلس، گفت:تصویب قانون برنامه در یک زمان قابل توجهی انجام شد که نمایندگان دولت هم دائما در جریان بررسی این لایحه در مجلس بوده و از روند تغییرات آن مطلع بودند و بنابراین می توانستند لایحه بودجه را براساس این برنامه تدوین کرده و احیانا اگر برنامه تغییرات اندکی داشت، این تغییرات اندک را در روزهای آخر اعمال کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بنابراین "بهانه تاخیر در ارائه لایحه بودجه به نظر من هرگز پذیرفته نیست"خاطرنشان کرد: دولت باید طبق قانون نیمه آذرماه لایحه بودجه سال 90 را تقدیم مجلس می کرد و براین اساس هر روز تاخیر درارائه این لایحه، تاثیر بر چگونگی بررسی این لایحه در مجلس گذاشته و زمان بررسی را فشرده کرده و مشکل ایجاد می کند.

مصباحی مقدم در پایان خطاب به دولت، گفت: توصیه و تاکید من به دولت این است که هر چه سریعتر لایحه بودجه سال آینده را به مجلس ارائه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet