هدر موبایل
1389/09/28 17:28:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس صورت گرفت؛

تصویب استانی شدن انتخابات مجلس

**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تصویب طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در این کمیسیون خبر داد و گفت: براساس این طرح انتخابات مجلس استانی خواهد شد.

ولی اسماعیلی نماینده گرمی در مجلس در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در دستور کار امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس قرار داشت، گفت: این طرح دارای 11 ماده است که در جلسه امروز کلیات این طرح به رای گذاشته شد و به تصویب رسید.

وی افزود: پس از تصویب کلیات 3 ماده از این 11 ماده مصوب شد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: براساس این طرح و در صورت نهایی شدن آن در صحن مجلس انتخابات مجلس شورای اسلامی به حوزه های انتخابیه اصلی و فرعی تقسیم می شوذ و استان ها به عنوان حوزه های انتخابیه اصلی و شهرستان ها به عنوان حوزه های فرعی شناخته می شوند.

اسماعیلی گفت: داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی علاوه بر کسب آرای لازم در شهرستان ها باید حداکثر آرای نسبی از کل آرای ماخوذه استان را کسب کنند تا بتوانند وارد مجلس شوند.

وی افزود: براساس این طرح نمایندگانی به مجلس راه می یابند که بیشترین و بالاترین آرا را در استان ها کسب کنند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: براساس طرح مذکور دیگر انتخابات مجلس به دور دوم کشانده نخواهد شد بلکه کسانی که بیشترین آراء نسبی را کسب کنند به مجلس راه خواهند یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet