ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1387/04/20 17:47:00
سرویس صحن
طی نامه‌های جداگانه از سوی رییس جمهور؛

لوایح موافقتنامه کشتیرانی بین ایران و دو کشور آفریقایی تقدیم مجلس شد

رییس جمهور، با هدف تشویق و تسهیل حمل و نقل از طریق دریا به منظور گسترش فعالیت‌های تجاری، ‌٢ لایحه موافقتنامه کشتیرانی بین ایران و کشورهای مغرب و لیبی را جهت طی مراحل قانونی، تقدیم مجلس کرد.

دکتر محمود احمدی نژاد در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی در تاریخ ‌١٨/٤/١٣٨٧، لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری- دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی مغرب را که مشتمل بر یک مقدمه و ‌١٩ ماده است، جهت طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس کرد.

همچنین رییس جمهور درنامه دیگری در تاریخ ‌١٨/٤/١٣٨٧ لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری- دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جماهیری عظمای عربی مردمی سوسیالیستی لیبی را که مشتمل بر یک مقدمه و ‌٢٠ ماده است، برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس کرد.

این ‌٢موافقتنامه پیش از این بنا به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و در تاریخ ‌١٩/٣/١٣٨٧ با عنایت به اهمیت کشتیرانی در حمل و نقل کالا و مسافر و با توجه به تأثیر حمل و نقل از طریق دریا و نیز تشویق و تسهیل آن در گسترش فعالیت‌های تجاری و در راستای بهره‌گیری از امر یاد شده در زمینه‌سازی برای رشد اقتصادی، به تصویب هیات وزیران رسیده بود.

از دیگر اهداف امضای این ‌٢موافقتنامه می‌توان به فعال ساختن، توسعه و بهبود کارایی کشتیرانی تجاری-دریایی بین ایران و مغرب و ایران و لیبی و تقویت و تعمیق همکاری‌های چند جانبه اشاره کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet