هدر موبایل
1389/09/29 09:12:00
سرویس فرهنگی
طاهرخانی:

ادغام وزارتخانه‌های آموزش و علوم امر آموزش را پیچیده‌تر می‌کند

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات معتقد است از ادغام وزارتخانه آموزش و وزارتخانه علوم و تحقیقات نتیجه مطلوبی برای حوزه آموزش کشور حاصل نخواهد شد.

امیر طاهرخانی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درخصوص ادغام وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارت علوم گفت: وظایف این 2 وزارتخانه تا حدودی شبیه به هم و در راستای یکدیگر است اما به دلیل گستردگی که این 2 وزارتخانه و اهمیت و مسئولیتی که دارند با ادغام این 2 وزارتخانه مخالف هستم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در حال حاضر و با همین وضعیت کنونی این 2 وزارتخانه در انجام وظایف خود مشکل دارند گفت: به دلیل حجم مسئولیت هایی که بر عهده این 2 وزارتخانه است و اهمیت و نقشی که در ساختار جامعه و توسعه زیرساخت های آموزشی کشور دارند ممکن است ادغام این 2 وزارتخانه موجب ایجاد مشکلاتی برای حوزه آموزشی کشور شود.

وی تصریح کرد: هر کدام از این 2 وزارتخانه ها باید به طور جداگانه تقویت شوند از ادغام این 2 وزارتخانه نتیجه ای مطلوب حاصل نخواهد شد.

وی تاکید کرد: ادغام وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارت علوم امر آموزش را پیچیده تر و کندتر می کند و ممکن است وزیری که در راس این وزارتخانه ادغام شده قرار می گیرد اگر دانشگاهی باشد به سمت تقویت دانشگاه و بحث آموزش عالی می رود و اگر آموزش و پرورشی باشد به این سمت گرایش می یابد و بنابراین بهتر است این 2  وزارتخانه مستقل بمانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet