شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/09/29 10:06:00
سرویس اقتصادی
میگلی‌نژاد

واردات از گمرکات بوشهر و گناوه آزاد شد

**"غلامعلی میگلی‌نژاد" نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم درمجلس شورای اسلامی از آزادشدن واردات تایر و سایر کالاها از گمرکات گناوه و دیلم خبرداد و به صدای بوشهرگفت:طی نشستی که با اتاق بازرگانی داشتیم و سایر پیگیری‌ها ممنوعیت واردات تایر به گمرکات بوشهر برداشته شد.

غلامعلی میگلی‌نژاد با اشاره به نزدیک بودن دور سوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور گفت: در این خصوص تصمیماتی اتخاذ شده که راضی‌کننده نیست.

غلامعلی میگلی‌نژاد همچنین از بازدید خود از نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و گفت: از این نیروگاه بازدیدی داشتیم که در یکی، دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

میگلی‌نژاد تصریح کرد: همچنین بازدیدی از پروژه‌های اداره کل‌ راه‌وترابری استان داشتیم؛ از جمله جاده ساحلی بوشهر- گناوه که اجرای آن بین پیمانکاران مختلف تقسیم شده است.

میگلی‌نژاد خاطرنشان کرد: این پروژه موانعی دارد و قسمتی از آن از تالاب عبور می‌کند که چالش این پروژه است.

غلامعلی میگلی‌نژاد همچنین بر پایدار شدن دو درصد درآمد سهم استان‌های مناطق نفتخیز از درآمدهای نفتی در برنامه پنج‌ساله پنجم کشور تأکید کرد و تدبیر مسئولان استانی در هزینه‌کرد آن‌را تنها عامل پیشرفت استان دانست.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و خارک همچنین رضایت نسبی خود را در بخش اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی در حوزه انتخابیه (خارگ و بهرگان) اظهار کرد و از تلاش‌هایش برای تعمیم این وضعیت در سراسر استان خبر داد.

وی در ادامه درزمینه عدم استفاده دولت از نیروهای بومی در مقام نماینده عالی دولت در استان بوشهر گفت: براین باوریم و اصرار داریم که استان بوشهر به لحاظ محرومیت موجود هیچگونه جاذبه‌ای برای یک نیروی کارآمد و مقتدر نداشته و اگر بخواهیم به‌دنبال توسعه استان باشیم باید بر نیروهای بومی سرمایه‌گذاری صورت پذیرد.

وی گفت: بارها اعلام داشته‌ام هر مدیری که به استان آمده برای چند صباحی بوده و از بوشهر به‌عنوان سکوی پرتابی برای رسیدن به جاهای بالاتر استفاده کرده است.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ در مجلس همچنین، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان، به جلسه خود با شوراهای شهر بوشهر اشاره کرد و گفت: در این جلسه از تلاش‌های بی‌وقفه اعضای شوراها تقدیر کرده و نقش شوراها را برگرفته از مردم‌سالاری دینی دانسته.

وی افزود: این افراد به عنوان خواص جامعه وظیفه دارند تا به هیچ عنوان اجازه کمرنگ شدن نقش شورا‌ها در جامعه را نداده و بر ما فرض است که نقش شوراها به‌عنوان یکی از اصول مترقی قانون اساسی که خون‌بهای شهدای انقلاب می‌باشد را پر ثمر نشان داده و راضی به کمرنگی نقش مردم و رفتن به سمت استبداد و وابستگی جبران‌ناپذیر نشویم.

 میگلی‌نژاد حضور مردم را به‌عنوان دوام و قوام و پشتوانه نظام دانسته و اهمیت دادن به شوراها را در راستای کوچک‌سازی دولت دانسته و عنوان داشت و گفت: طبق تحقیقاتی که من داشته‌ام در کشورهای توسعه‌یافته سهم حمایت دولت‌ها از شهرداری‌های خود به مراتب بیش از وضعیت کنونی کشور می‌باشد و این حمایت نمی‌بایست فقط از کلانشهرها صورت گرفته و به‌رغم ایجاد جاذبه صورت گرفته انتظار عدم مهاجرت به کلانشهرها را داشت.

وی در ادامه اظهار داشت وقتی بزرگترین دغدغه شهردار تأمین هزینه‌های جاری باشد چطور می‌توان انتظار رسیدگی به وضعیت شهری را داشت و خواستار جدی شدن رابطه دبیرخانه شورای مشورتی رؤسای شوراهای استان با دولت، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نمایندگان مجلس شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet