هدر موبایل
1389/09/29 10:13:00
سرویس کمیسیون ها
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی:

تصویب لایحه تجارت، کسب و کار را آسان و قانونمند می‌کند

**نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ابتدای اولین نشست این کمیسیون برای بررسی لایحه تجارت بر لزوم نگاه عمیق به بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در این لایحه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از مشهد، "علی اسلامی پناه" با بیان این که لایحه تجارت از سال 80 در دولت شروع شده است به بیان روند بررسی آن در مجلس پرداخت و گفت: این لایحه در سال 83 به مجلس آمد که به دلیل نواقصی که داشت به دولت برگردانده شد و سال 84 دوباره به مجلس آورده شد و تاکنون 10 سازمان و وزارت بازرگانی، بورس، بانک مرکزی، دانشگاه ها، کارشناسان و اساتید در مرکز پژوهشها برای بررسی این ماده حضور داشتند و متنی که وزارت بازرگانی که روی آن کار کرده است لایحه ای هزار ماده ای است که به نسبت لایحه ای حجیم است.

اسلامی پناه در ادامه سخنان خود بر لزوم توجه به مسائل اقتصادی روز و بازار بین الملل در بررسی این لایحه اشاره کرد و گفت: در لایحه تجارت فعلی که قصد آن روان سازی کسب و کار و فعالیت های اقتصادی است باید به بخش خصوصی در کنار بخش دولتی نگاه عمیق داشته باشیم و همچنین تحولات تجارت بین المللی و شرایط عضویت در سازمان تجارت جهانی را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی با بیان این که اصل در بررسی این لایحه باید در نظرات کارشناسی مرکز پژوهشها باشد گفت: اعضای این کمیسیون باید در بررسی این لایحه اصل را بر نظرات کارشناسی مرکز پژوهشها و بقای مواد قانون فعلی بگذارند.

وی در پایان سخنان خود از چهار حوزه اصلی در این لایحه خبر داد و گفت: در این لایحه سعی شده است که بحث مفصلی در چهار مبحث اصلی مربوط به حوزه تجارت یعنی شناخت تاجر، شرکتها، اصناف و ورشکستگی در این لایحه مطرح شود تا کسب و کار در کشور را آسان و قانونمند کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet