خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/29 10:15:00
سرویس کمیسیون ها
فدایی مطرح کرد

پیشنهاد چهاربانده شدن جاده سنقر به وینسار- همدان در سفر سوم استانی

**نماینده سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی از طرح جدی پیشنهاد چهاربانده شدن جاده سنقر- وینسار-همدان در سفر سوم استانی هیأت دولت به کرمانشاه خبر داد.

صمد فدایی در گفت وگو با باختر رئیس کمیته آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر سوم هیأت دولت به استان کرمانشاه در آینده نزدیک انجام خواهد شد، گفت: ما در حال مطالعه برای ارائه پیشنهادهایی جهت تصویب در جلسه استانی هیأت دولت به کرمانشاه هستیم.

وی با بیان اینکه 40 پیشنهاد برای تصویب در این جلسه در راستای عمران، آبادی و توسعه بخش فرهنگی شهرستان سنقر و کلیایی آماده شده، افزود: تأسیس کتابخانه، احداث سالن آمفی تئاتر و حوزه علمیه خواهران و برادران از جمله این پیشنهادات است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت جاده‌های این شهرستان تصریح کرد: پروژه چهاربانده شدن جاده سنقر به بیستون، چهار بانده شدن سنقر به اسدآباد و همچنین چهار بانده شدن سنقر به همدان از مسیر وینسار از جمله پیشنهادات در این زمینه است.

فدایی گفت: این مسیرها محل تردد خودروهایی است که از مسیر تهران به سنقر می‌آیند.

بنابراین با توجه به بار ترافیکی و با توجه به اینکه می‌تواند به‌عنوان شاهراه ارتباطی همدان با استان‌های غربی و جنوبی مثل لرستان و خوزستان در این مسیر قرار گیرد، ما دنبال این هستیم که جاده‌ها از همدان به سنقر - کرمانشاه - اسلام‌آباد و به سمت ایلام و جنوب عبور کند.

وی افزود: از آنجا که هیچ مانعی در این مسیر وجود ندارد و مسیر همواری است، در تلاش هستیم تا این پروژه‌ها در جلسه سوم هیأت دولت در کرمانشاه مصوب شود تا سنقر از بن‌بست خارج شود.

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خشکسالی شهرستان سنقر و کلیایی گفت: هفته گذشته با مدیرکل امور مجلس معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری جلسه داشتم که در این جلسه در خصوص مشکلات شهرستان و اختصاص اعتبارات لازم گفت‌وگو کردم.

فدایی تصریح کرد: در این جلسه در خصوص اختصاص 2 میلیارد تومان برای آب شرب روستایی، یک میلیارد تومان برای عمران روستایی و طرح‌های هادی روستایی مباحثی مطرح شد و در نهایت مقرر گردید که یک میلیارد 200 میلیون تومان در مرحله دوم اختصاص اعتبار خشکسالی به شهرستان سنقر و کلیایی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در آینده جلسه‌ای با  معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خواهم داشت، افزود: در این جلسه درخصوص کمک به راه روستایی، بهسازی و آسفالت جاده‌ها، کمک به تأمین آب شرب روستاها و کمک به تأمین آب زمین‌های کشاورزی رایزنی خواهم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet