هدر موبایل
1389/09/29 10:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در واکنش به موفقیت جانبازان و معلولان کشور در مسابقات پارالمپیک مطرح شد؛

افزایش اعتبار مربوط به جانبازان و معلولان در لایحه بودجه سال 1390

**رئیس فراکسیون حمایت از جانبازان و معلولان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش بودجه معلولان و جانبازان در پی موفقیت های آنها در عرصه های مختلف گفت: انتظار می رود رسانه های داخلی ، سازمان بهزیستی و شهرداری توجه بیشتری به جانبازان و معلولان نمایند.

فاطمه آلیا، نماینده مردم تهران، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به موفقیت های جانبازان و معلولان کشورمان در بازی های آسیایی افزود: انتظار می رود همگان توجه بیشتری به جانبازان و معلولان نمایند چرا که آنها تنها در یک عرصه که ورزش است توانسته اند در کمترین زمان افتخارات فراوانی بیافرینند.

وی با بیان اینکه حضور مسئولان در جهت حمایت ورزشکاران جانباز و معلول در شهر گوانگجو موجب افزایش روحیه آنها شد اظهار داشت: ورزشکاران همزمان با ایام محرم الحرام با نشان ایثار و جانبازی و حجاب کامل خود چشم جهانیان را خیره کردند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جانبازان و معلولان میهنمان را رزمندگان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دانست و تصریح کرد: با وجود اینکه ورزشکاران معلول سرافرازانه در بازی های آسیای حاضر شدند ولی متأسفانه رسانه ها آن طور که باید انعکاس خبری نداشتند این در حالی است که حضور دو معاون رئیس جهمور و نمایندگان مجلس در این بازی ها باعث افزایش روحیه ورزشکاران گشت.

رئیس فراکسیون حمایت از جانبازان ومعلولان در خانه ملت با اشاره به اینکه سال گذشته به جهت افتخارات ورزشکاران جانباز و معلول در مسابقات پارالمپیک 2008 بودجه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان افزایش یافت اذعان داشت: ضرورت ایجاب می کند که امسال توجه بیشتری به جانبازان و معلولان در بودجه سال 1390 شود زیرا جانبازان و معلولان در تمام عرصه ها نسبت به افراد سالم افتخارات بیشتری کسب نموده اند. که علت آن هم افزایش تلاش و همت آنها با وجود نقض در اعضا و جوارح است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، از کم توجهی رسانه ها به جانبازان و معلولان انتقاد کرد و افزود: چندی پیش در روز جهانی معلولان نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای هموطنان معلولمان در تهران برگزار شد که این عزیزان با چه ذوق و اشتیاقی دستاوردهای با ارزش خود را در این نمایشگاه گردآوری کردند که متأسفانه در کمتر خبر برگزاری چنین نمایشگاهی منعکس شد و این بی انصافی در حق معلولان است.

آلیا با تأکید بر اینکه سازمان بهزیستی کشور به عنوان متولی رسیدگی در امور معلولان وظیفه سنگینی در قبال معلولان برعهده دارد، خاطر نشان کرد: در کشورمان افراد معلول ولی نخبه و فعال در عرصه های مختلف اجتماعی کم نیستند لیکن سازمان بهزیستی به متولی امور معلولان و شهرداری به عنوان متولی ایجاد آسایش و رفاه شهروندان باید هم وزن تلاش های معلولان و جانبازان خدمات رسانی آبرومندتری داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet