هدر موبایل
1387/04/19 17:26:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی:

مجلس می تواند یک چتر حمایتی مناسب برای وضعیت بازرگانی داشته باشد

لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند یک چتر حمایتی مناسب برای وضعیت بازرگانی داشته باشد و وضعیت کشور اقتضا می کند که مجلس این خیز را داشته باشد.

به گزارش حبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: مجلس می تواند نسبتی با اتاق بازرگانی داشته باشد و حضور برخی نمایندگان و روسای کمیسیون ها نشان دهنده این امر است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی تصور این بود که برای تحقق عدالت باید دولت امور را در دست بگیرد که همین امر موجب پیدایش نگرش چپ و راست شد.

لاریجانی ادامه داد: امروز با گذشت زمان درک درست تری نسبت به عدالت و پیشرفت حاصل شده و گرایش های سیاسی امروز در این نظر همگرا هستند که بخش خصوصی در اقتصاد به نفع آنهاست.

وی اظهار داشت: اندیشمندان اسلامی بر این باور بودند که عدالت در کنار رقابت به دست خواهد آمد و یکی از مولفه های پایداری عدالت قانونمندی است و اجرای قانون بد بهتر از بی قانونی است.

علی لاریجانی در ادامه با اشاره به اهمیت بعد نظارت گفت: مجلس هشتم قصد دارد نظاماتی را برای نظارت تعبیه کند.

وی در خصوص بحث رقابت اظهار داشت: رقابت نیز از متن منصوص اسلامی برمی آید و اگر بخواهیم عدالت را معنا دار کنیم باید به رقابت توجه کنیم که این عرصه با وجود سیاست های اصل 44 فراهم است.

وی تصریح کرد: اراده کشور به این سمت است که این اصل محقق شود و ما باید ثبات در سیاست ها و قوانین را لحاظ کنیم و برخی قوانین مزاحم را حذف نماییم و شما نیز می توانید به ما بگویید چه قوانینی مزاحم و چه قوانینی پشتیبان است.

لاریجانی در ادامه گفت: منهای نگاه اسلامی، غرب هم به این نگاه گرایش دارد که به نحوی توسعه صورت گیرد که طبقات پایین رشد کنند.

رئیس مجلس در خصوص اراده مجلس برای تحقق اصل 44 گفت: مجلس نمی خواهد بسترها را برای کار عمیق اقتصادی فراهم کند و شما باید توجه داشته باشید که اتاق بازرگانی یک نماد مدنی است و می تواند برای بخش خصوصی یک نسبت تعریف شده با مجلس داشته باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه اتاق بازرگانی باید شرایط کشور را دقیق ارزیابی کند، افزود: هم باید دیپلماسی هوشمند بکار گرفته شود و هم باید به شرایط کشور کمک کنید، چرا که ارتباط با حاکمیت می تواند به رفع مشکلات کمک کند.

وی افزود: اراده حکومت بر این است که بخش خصوصی فعال شود و ناملایمات برطرف گردد.

لاریجانی ادامه داد: باور من این است که مجلس هشتم یک نگاه تفضیلی به رونق اقتصادی دارد و این یک فرصت برای شماست.

رئیس مجلس در پایان گفت: امیدوارم با ارتباط خوبی که بین مجلس و اتاق بازرگانی وجود دارد شرایط به نحو مطلوب رقم بخورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet