خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/22 23:48:00
سرویس کمیسیون ها
آلیا در دیدار نماینده مجلس پاکستان:

ایران از تحریمها ضرر نمی‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ایران از تحریمها ضرر نمی‌کند بلکه این شرکت‌های امریکایی و اروپائی هستند که از این تحریم‌ها ضرر می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، رقیه هاشمی مشاور ویژه سر وزیر و همچنین وزیر ارتباطات ایالت بلوچستان پاکستان پیش از ظهر امروز شنبه در محل مجلس شورای اسلامی با فاطمه آلیا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در این دیدار اظهار داشت: مشترکات فراوانی میان 2 کشور منجر به ایجاد و تداوم روابط حسنه و همکاری‌های بیشتر میان طرفین در تمامی زمینه‌ها بویژه در مسائل مرزی گردیده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حضور نیروهای غربی در منطقه تحت عنوان مبارزه با تروریسم گفت: امروزه بر همگان مبرهن است که غائله طالبان توسط امریکا ایجاد شده است و حضور آنان در منطقه اساسا در جهت حمایت از جنایات اسرائیل علیه ملت‌ها مسلمان می‌باشد.
آلیا افزود: حضور امریکا و نیروهای غربی در منطقه بعلت ثروت و منابع طبیعی خدادادی می‌باشد که در منطقه وجود دارد.
وی در ادامه با اشاره به افزایش تولید مواد مخدر پس از حضور نیروهای غربی در منطقه گفت: جای سوال است که دولت‌های اروپائی و امریکا با توان بالای تکنولوژی و تجهیزات خود چطور آنها را در جهت نابودی مواد مخدر بکار نمی‌گیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت ایران در زمینه دست‌یابی به فناوری انرژی هسته‌ای صرفا صلح‌آمیز و در جهت رفع نیازهای ایران و کشورهای مسلمین در خصوص انرژی می‌باشد گفت: کشورهای غربی باید بدانند ایران از تحریم‌ها ضرر نمی‌کند بلکه این شرکت‌های امریکایی و اروپائی هستند که از این تحریم‌ها ضرر می‌بینند.
رقیه هاشمی مشاور ویژه سر وزیر ایالت بلوچستان پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط عمیق و تاریخی 2 کشور گفت: خوشبختانه همکاری‌های خوبی بین 2 کشور وجود دارد که امیدواریم این همکاری‌ها منجر به استفاده زنان پاکستان از تجارب ایران در زمینه بالا بردن مشارکت اجتماعی زنان گردد.
وزیر ارتباطات ایالت بلوچستان پاکستان همچنین خواستار تسریع در احداث خط لوله صلح شد.
نماینده مجلس پاکستان در این ملاقات همچنین با تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص گسترش مشارکت اجتماعی زنان و دست‌یابی زنان ایرانی به علوم مختلف گفت: شایسته است جمهوری اسلامی ایران تجارب و موفقیت‌های خود را در این خصوص برای انکار عمومی جهانی و کشورهای منطقه بیان کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet