شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/16 12:46:00
سرویس صحن

مجلس با فوریت لایحه حذف بند «و» تبصره 7 قانون بودجه امسال موافقت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه با لایحه فوریتی حذف بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۳۸۶ موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، دولت در مقدمه توجیهی این لایحه آورده است: نظر به اینکه در بند «و» تبصره 7 قانون بودجه سال 1386 کل کشور حداقل تعرفه کالای نیمه ساخته (S.K.D) و قطعات منفصله (C.K.D) نسبت به تعرفه مصوب دولت برای واردات کالاهای ساخته شده (C.B.U) به ترتیب 90 درصد 10 درصد تعیین شده و محاسبه تعرفه‌های مذکور در محصولات تولیدی الکترونیکی و محصولات مشابه برای گمرک جمهوری اسلامی ایران با مشکل روبروست لذا به منظور رفع مشکل لایحه فوق به مجلس تقدیم می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: محمد حسین استکی عضو کمیسیون صنایع در مخالفت با یک فوریت این لایحه با اشاره به مفاد بند «و» تبصره 7 اظهار داشت: دولت‌ها برای جذب سرمایه گذاری و حمایت از تولید داخل مقرراتی را وضع می‌کنند که بر مبنای آن به نظر می‌رسد آنچه در بند «و» به آن اشاره شده برای حمایت از تولید داخل ضروری است.

وی افزود: با وجود این حمایت‌ها است که تولید داخل می‌تواند به رقابت با خارج بپردازد.

اما رضا طلایی نیک نماینده بهار وکبودرآهنگ در موافقت با فوریت این لایحه گفت: حذف بند «و» تبصره 7 قانون بودجه می‌تواند کمک بزرگی به ما برای حل مشکل گرانی‌ها بکند.

وی افزود: در قانون بودجه میزان تعرفه برای واردات کالاهای نیمه ساخته را 90 درصد و قطعات منفصله را 10 درصد تعیین کردیم اما بنظر می‌رسد با این سیاستگذاری در واقع میزان آسیب پذیری خودمان را افزایش دادیم.

طلایی نیک گفت: به عکس آنچه تصور می‌شود امروزه هزینه تمام شده در بازار باید حرف اول را بزند و نه کیفیت کالا.

گزارش خانه ملت می‌افزاید: پس از اظهارات موافق و مخالف رای گیری برای این لایحه فوریتی انجام شد و در نهایت به تصویب مجلس رسید.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet