هدر موبایل
1389/09/29 12:46:00
سرویس فرهنگی
کریمی فیروزجایی ضمن مخالفت با ادغام وزارتخانه های آموزش و علوم

جنس فعالیت وزارتخانه های آموزش و علوم متفاوت است

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است فعالیت و ماموریت وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارتخانه علوم تحقیقات متفاوت است و ادغام این دو وزارتخانه امر آموزش را با مشکلات اجرایی رو به رو می کند.

"علی کریمی فیروزجایی " در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص ادغام  وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارتخانه علوم تحقیقات  گفت:طبق قانونی که د ر برنامه پنجم توسعه تصویب کردیم  مقرر شد 21 وزارتخانه دولت به 17 وزارتخانه کاهش یابد وطبق قانون دولت باید برای ادغام وزارتخانه ها به مجلس لایحه بیاورد تا مجلس در صورت صلاح دید آن را تصویب کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارت علوم از لحاظ اجرایی امر آموزش را با مشکلاتی روبه رو می کند گفت:وزارت آموزش و پرورش بیش از یک سوم  پرسنل شاغل در دولت را دارد  و تنها وزارتخانه ای است که در دورترین نقاط کشور و روستاها برای حل مشکلات آموزش شعبه دارد.

وی با بیان اینکه وزارت علوم هم وظیفه سنگینی برعهده دارد گفت : نظارت بر دانشگاه های دولتی که مستقیما برعهده دولت است و همچنین نظارت بر مجموعه فعالیت های آموزش عالی و برنامه ریزی برای  دانشگاه های غیر دولتی که بر عهده وزارت علوم است کار این وزارتخانه را نیزسنگین کرده است.

کریمی ادامه داد: از طرف دیگر جنس و کیفیت ماموریتی که هریک از این وزارتخانه ها بر عهده دارند متفاوت است ؛آموزش و پرورش کارکرد تربیتی و فرهنگی دارد که وزارت علوم چنین ماهیتی ندارد و به همین دلیل است که مجلس مصر است آموزش و پرورش باید حاکمیتی بماند  و به بخش خصوصی واگذار نشود در حالی که در خصوص وزارت علوم چنین نظری ندارند  و وزارت علوم می تواند آموزش هایش را مخصوصا در بخش فنی و حرفه ای و مهندسی به بخش غیر دولتی واگذار کند.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد و شیرازه فعالیت آموزش و پرورش با فعالیت های وزارت علوم متفاوت است گفت:ادغام این دو وزارتخانه که ماموریت آنها از دو جنس متفاوت است از نظر مجلس و کمیسیون آموزش شدنی نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرد : ادغام وزارتخانه های اقتصادی که ماموریتشان شبیه به هم است  و به گستردگی این دو وزارتخانه نیستند می تواند موفق تر باشد و باید در جهت ادغام آنها برنامه ریزی شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet