پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/04/23 09:02:00
سرویس بین الملل

بروجردی با رییس کمیسیون سیاست خارجی سوییس دیدار و گفت و گو کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سوئیس زمینه‌های روابط دو جانبه‌، همکاری‌های پارلمانی و آخرین تحولات سیاسی جهان را بررسی کردند.

"علاءالدین بروجردی" روز شنبه در راه بازگشت از پرتغال در توقفی کوتاه مدت در زوریخ در دیدار "گری مولر" ، با تشکر از مواضع اصولی سوئیس، به ویژه سفر وزیر خارجه این کشور به تهران و امضای قرارداد 12 میلیاردی صادرات گاز به این کشور گفت: ویژگی برجسته سوئیس تصمیم گیری مستقل در مسائل است زیرا کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیاری از تصمیم‌ها را صرفا به علت اجبار تبعیت از تصمیم اتحادیه اتخاذ می نمایند.

وی در این دیدار با اشاره به بزرگنمایی و فضاسازی رسانه‌های آمریکایی در زمینه آزمایش‌های اخیر موشکی جمهوری اسلامی ایران افزود: تجربه دوران جنگ این درس را به ما آموخت که اجازه ندهیم به علت نداشتن توانمندی بازدارنده، فرد دیگری همانند صدام جرات حمله به جمهوری اسلامی ایران را پیدا کند.

بروجردی افزود: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران توان بازدارندگی و دفاعی است و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قویا از این سیاست حمایت می کند.

وی در زمینه بحرانهای منطقه نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران از همه توان خود برای کاهش بحران در منطقه استفاده می کند و معتقد است حضور نیروهای بیگانه در عراق و افغانستان از عوامل مهم استمرار بحران در این دو کشور است و باید با تقویت نیروهای مسلح و امنیتی این کشورها حفظ امنیت را به نیروهای کشورهای یادشده واگذار کرد .

"گری مولر" نیز در این ملاقات ضمن تشکر از حضور هیئت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سوئیس، تبادل نظر مستمر نمایندگان دو ملت بخصوص کمیسیون‌های سیاست خارجی را برای افزایش درک متقابل ضرورتی مهم دانست و گفت: در خاورمیانه ما در سرزمین های اشغالی شاهد وقوع فاجعه هستیم و اسرائیل به بیمارستان‌ها نیز حمله می کند و روز چهارشنبه تنها بیمارستان نابلس تعطیل شد .

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سوئیس در ادامه افزود: به نظر من آناپولیس هرگز موفقیت نداشته و هیچ کمکی به حل بحران خاورمیانه نکرده است.

وی در زمینه روابط دو جانبه اظهارداشت: بسیار ضروری است مردم سوئیس با فرهنگ غنی ایران بیشتر آشنا شوند و ما آماده ایم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشیم .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet