هدر موبایل
1389/09/29 15:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

دولت انگلیس به بررسی نقض حقوق بشر در این کشور بپردازد

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد شدید دولت انگلیس با دانشجویان در شهر لندن که فقط خواسته صنفی داشتند، گفت: بهتر است دولتمردان انگلیسی به جای مداخله در امور داخلی دیگر کشورها به بررسی جدی نقض حقوق بشر در کشور خود بپردازد.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با ایرنا، افزود : برخورد شدید پلیس انگلیس و انتشار عکس ها و تصاویر دانشجویانی که فقط به افزایش شهریه خود معترض بودند بسیار ناپسند است.

وی همچنین گفت: انگلیس که مدعی سرسخت دفاع از حقوق بشر است از یک سو اینگونه با حقوق بشر و دانشجویان برخورد می کند و از سوی دیگر در صدد تنظیم حقوق بشر در سایر کشورهاست.

نماینده مردم نیشابور با بیان اینکه دولتمردان انگلیسی با عینک سیاسی جهان را تماشا می کنند ،ادامه داد: انگلیسی ها پیش پای خود را نمی بینند و به نقض حقوق بشر در مورد زنان ، کارگران و دانشجویان می پردازند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در همین زمینه به فتنه سال 88 اشاره کرد و گفت: سال گذشته وابستگی جریان فتنه به انگلیس و غرب که قصد براندازی و وارد کردن خسارت به مردم را داشت مشخص شد به گونه ای که غربیها در مقابل اقدامات پیشگیرانه دولت ایران به بلوای بزرگی در رسانه های خود پرداخته و گفتند این نقض حقوق بشر است.

سبحانی نیا تصریح کرد: اما در این روزها برخوردهای خشن پلیس انگلیس را حتی با معلولانی که روی ویلچر هستند ، مشاهده می کنیم به همین علت باید به تناقضات سیاستهای این کشورها توجه و آن را به افکار عمومی جهان معرفی کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet