شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/29 15:49:00
سرویس سیاسی
کوثری با تاکید بر خلاهای موجود در امنیت مناطق مرزی:

رفع بخشی از مشکلات امنیتی مرزها با انسداد کامل

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بخشی از مشکلات امنیتی مرزها را متوجه کاستی‌های سخت افزاری و نرم افزاری دانست و تاکید کرد: این مساله ایجاب می‌کند که مناطق مرزی به پیشرفته‌ترین و کارآمدترین امکانان فنی مجهز شده و به موازات آن با افزایش نیروهای انتظامی و امنیتی و بهره‌گیری از نیروهای مردمی منطقه، تلاش شود که این معضل هرچه سریعتر مرتفع شود.

"اسماعیل کوثری" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص مشکلات و خلاهای موجود در بحث امنیت مرزهای کشور اظهار داشت: بخشی از این مشکل به ضعف مسئولان امنیتی - اطلاعاتی و نیروهای مرزی کشور پاکستان باز می گردد که اجازه حضور و آموزش این افراد تروریست را در خاک کشورشان می دهند و ضروری است دستگاه دیپلماسی کشورمان از طریق مذاکره و گفت وگو این مساله را هرچه سریعتر حل و فصل کند.

وی افزود: مساله دیگر این است که مرزهای کشور هنوز به طور کامل بسته نشده‌اند و مطمئنا با انسداد کامل مرزها  بخش زیادی از مشکلات امنیتی مرزها مرتفع خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بخش دیگری از مشکلات امنیتی مرزها را متوجه کاستی‌های سخت افزاری و نرم افزاری دانست و تاکید کرد: این مساله ایجاب می کند که مناطق مرزی به پیشرفته ترین و کارآمدترین امکانان فنی مجهز شده و به موازات آن با افزایش نیروهای انتظامی و امنیتی و بهره‌گیری از نیروهای مردمی منطقه، تلاش شود که این معضل مهم و اساسی هرچه سریعتر برطرف شده و با پیش بینی و پیشگیری به موقع  شاهد برقراری امنیت کامل در مناطق مرزی کشور باشیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جلسه کمیسیون امنیت ملی به منظور بررسی حادثه تروریستی چابهار اشاره کرد و افزود: در این جلسه گزارشی تهیه و خدمت ریاست مجلس تقدیم شد که در آن گزارش راهکارها و پیشنهادهای کمیسیون به منظور افزایش امنیت در مرزها ذکر شده است.

وی تصریح کرد: در این گزارش از دولت و مجلس خواسته شد که اعتبارات لازم و کافی برای این مهم را در لایحه بودجه در نظر گرفته شود تا بتوانیم حداقل مرزهای خودرویی را بطور کامل ببندیم تا کسی نتواند به راحتی به داخل کشور تردد کند.

کوثری افزود: همچنین پیشنهاد داده شد که مرزهای کشور به امکانات فنی چون دوربین های دید در شب، پروازهای مستمر در مناطق مرزی و ... مجهز شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet