خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/29 15:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حجاری:

در راستای کمک به اجرای هدفمندی، تسهیل قوانین دربررسی بودجه لحاظ می‌شود

**یک عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به توصیه‌های موکد مقام معظم رهبری در مورد قانون هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: بر اساس توصیه‌های ایشان، اجرای این حرکت عظیم اقتصادی دربستر زندگی مردم فضای همراهی و همگامی را می‌طلبد.

سید محمد حجازی درگفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از تاکید رییس‌جمهور بر کمک مجلس به دولت درامرتسهیل قوانین به ویژه در اجرای قانون هدفمند‌ی یارانه‌ها، قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها را یک تکلیف ملی دانست و گفت: همه قوا بایستی در یک ارتباط تنگاتنگ بستر اجرای موفق این قانون را مهیا کرده و بدانند بند‌بند آنچه در قانون لحاظ شده جزء تکالیف اجرایی همه کارگزاران نظام است.

نماینده‌ی مردم همدان در خانه ملت گفت: مجلس شورای اسلامی نیز طبق تکلیف قانونی و اجتماعی خود یقینا ضمن نظارت موشکافانه به شیوه‌ی عملکرد دستگاه‌ها، تکلیف کاری خود را برای ایجاد تمهیدات مناسب جهت توفیق این مساله، آن را در دستور کمیسیون‌های تخصصی قرار می‌دهد و هم در مصوبات مربوطه همگامی لازم را نشان خواهد داد.

حجازی با بیان این‌که مجلس در زمان تدوین این قانون، همراهی لازم را با دولت داشت ادامه داد: یقینا در مراحل بعدی هم براساس پیشنهاد‌هایی که دولت ارائه خواهد کرد، مجلس پس از تبیین کارشناسی مساله، زمینه‌ی اجرای موفق قانون را در حوزه‌ی قانونگذاری مدنظر قرار خواهد داد.

وی تسهیل قوانین را پیش از تصویب و اجرای بودجه‌ی سال 90 مورد تاکید قرار داد و گفت: از هم‌اکنون یکی از تکالیفی که کمیسیون‌های تخصصی برای خود قرار خواهند داد، این است که با توجه به اتمام برنامه‌ی پنجم، شیوه‌ی طرح لایحه‌ی بودجه را از قبل در برنامه‌های کارشناسی کمیسیون‌ها قرار دهند چراکه زوایای آن به اجرای خوب این قانون برمی گردد و می‌تواند بستر مناسب آن را فراهم کرده و نقطه‌ نظرات کارشناسی خود را قبل از ارائه‌ی لایحه‌ از طریق دولت به مجموعه‌های مرتبط در قوه مجریه منعکس کند.

حجازی هم‌چنین تصریح کرد: قطعا در بحث اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها، مهم مدلی است که در بحث اجرای قانون مدنظر است و برنامه‌ باید بتواند گام به گام پیش برود تا هم زمینه‌ی اجرا به طور مناسب اجرا شود و هم پذیرش اجتماعی برای چنین تحول اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

به اعتقاد نماینده همدان، با رعایت این نکته به نظر می‌رسد، بتوانیم به آنچه که در برنامه لحاظ شده، دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ارزیابی از میزان توفیق دولت طبق برنامه‌های از پیش تعیین‌شده از چند سال قبل در بحث اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: در این مساله باید ارزیابی دقیقی به عمل آورد و مقولاتی که در دولت در راستای بستر‌سازی این قانون مدنظر داشته، ارائه شود تا براساس هدف نهایی این طرح بتوان ارزیابی دقیقی از این موضوع داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet