هدر موبایل
1389/09/29 16:11:00
سرویس بین الملل
آقاتهرانی:

فلسفه خوبی یا بدی در غرب بر مبنای "منافع" است

**آقا تهرانی با بیان اینکه تناقضات برای غرب معنای حقوق بشر می‌دهد گفت: تنها راه حل اثبات تناقضات غرب در مسئله حقوق بشر اجماع ایران با کشورهای اسلامی و انسانی علیه مبانی نظری و فسلفی غرب است.

"مرتضی آقاتهرانی" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهردر گفت وگو با خبرنگار خانه ملت  رفتار دوگانه غرب درباره حقوق بشر را محکوم کرد و گفت: اساسا غرب حقوق بشر را در همین چارچوب معنا می کند و من معتقد به وجود تناقض در رفتار غرب نیستم؛ چرا که برای آنها همین تناقض معنای حقوق بشر را می‌دهد.

عضو کمیسیون اموزش افزود: برای غرب منافع شخصی امپریالیستی استکبار جهانی مهم است و در این میان است که حقوق بشر معنا پیدا می کند.

وی ادامه داد: حقوق بشر غرب هرجا با منافع شخصی امپریالیستی تطبیق کند مورد دفاع است و هر کجا که در چارچوب منافع نباشد رد می شود و این همان ریشه تناقضات غرب است.

آقاتهرانی با طرح این سوال که در فلسفه اخلاق ریشه خوبی و بدی کجاست؟ افزود: برای غرب فلسفه خوبی و بدی در یک کلمه "منافع" جمع شده است و این تناقضات عین رفتار ضد حقوق بشر در غرب است.

به گفته نماینده مردم تهران، جمهوری اسلامی ایران با بحث روی مبانی اخلاقی و حل اشکالاتی که در اصل این مبانی در جهان وجود دارد می تواند حق خود را در زمینه حقوق بشر در جوامع بین المللی به دست آورد.

وی در ادامه با تاکید بر آنکه برای اثبات حق خود باید به اجماع جهانی برسیم، گفت: جمهوری اسلامی  ایران باید با کشورهای اسلامی و انسانی که دارای فلسفه اخلاقی مشترکی هستند و انسان را دارای شخصیت ضد ترور می دانند به اجماع برسد.

آقاتهرانی ادامه داد: وحدت نظر فلسفی با این کشورها تنها راه حل رد تناقضات غرب در مسئله حقوق بشر است و اگر ما باهم باشیم همه چیز علیه غرب تمام شده محسوب می شود و البته این خلاف خواست استکبار جهانی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet