خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/29 16:19:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در پیامی به همایش تجلیل از آیت‌الله سبحانی:

لازم است همه در جهت تحقق اسلامی شدن دانشگاه‌ها گام بردارند

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همایش تجلیل از آیت الله سبحانی و گرامیداشت روز حوزه و دانشگاه در موسه امام صادق (ع) از تلاش‌های ایشان تقدیر کرد.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت متن پیام علی لاریجانی به این همایش بدین شرح است:

اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد علمی و بالنده در جهت تعالی و سعادت جامعه و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست. حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همواره بر وحدت همه جانبه حوزه و دانشگاه برای نیل به یک جامعه الگو و پیشرو، تاکید داشته اند. روز شهادت استاد شهید آیت الله دکتر محمد مفتح (ره) به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه فرصتی است تا هر ساله ابعاد این مسئله مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفته تا از خاطره ها محو نگردد.

بر همه مسئولان، فرهیختگان و اساتید حوزه و دانشگاه فرض است که در جهت تحقق اسلامی شدن دانشگاه ها و اصلاح متون درستی دانشگاهی، هرچه بیشتر گام بردارند، زیرا که توصیه امام عزیزمان (ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود همواره در گوش و جانمان طنین انداز است که می فرمایند:

«توصیه اینجانب آن است که نسل حاضر و آینده غفلت نکنند و دانشگاهیان و جوانان برومند عزیز هرچند بیشتر با روحانیان و طلاب علوم اسلامی پیوند دوستی و تفاهم را محکم تر و استوارتر سازند و از نقشه ها و توطئه های دشمن غدار غافل نباشند».

در این راستا، اینجانب از همه تلاشگرانی که برای تحقق هرچه بیشتر وحدت حوزه و دانشگاه گام های موثری برداشته اند به خصوص از حمات وتلاش های خستگی ناپذیر شخصیت عالی قدر حضرت آیت الله سبحانی تقدیر و تشکر می نمایم. ایشان با استاد و پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران جناب آقای دکتر محمد محمدرضایی، از سر تواضع و فروتنی، همکاری بسیار صمیمی علمی داشته اند که نتیجه آن تالیف برخی کتب درسی اسلامی دانشگاهی است.

ما این الگوی وحدت را گرامی داشته و از همه فرهیختگان و اساتید حوزوی و دانشگاهی انتظار است که این نمونه را بعنوان تجربه ای موفق فراروی خود قرار دهند و برای اصلاح متون درسی دانشگاهی و نیز اسلامی شدن علوم انسانی، فعالیت های ارزشمندی به عمل آورند.

در پایان از تدبیر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در برگزاری و تجلیل از این شخصیتهای ارجمند تشکر و قدردانی می نمایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet