خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/09/29 17:19:00
سرویس بین الملل
شهریاری:

غرب از اقدامات تروریسم جهانی در ایران حمایت می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه پس از هر حادثه تروریستی، غرب به دنبال مخدوش کردن چهره ایران در افکار عمومی است، گفت: در این میان وزارت امور خارجه با استفاده از دیپلمات‌های با تجربه باید طوری در مجامع بین‌الملل ظاهر شود که بتواند از منافع ملی ایران دفاع کند.

"محمد مهدی شهریاری"، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با محکوم کردن تناقضات غرب درباره حقوق بشر گفت: ریشه تناقضات در رابطه با حقوق بشر در رفتار غرب به پیروزی انقلاب اسلامی ایران می رسد.

نماینده مردم بجنورد،جاجرم، مانه و سلمقان ادامه داد: متاسفانه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، برخورد غرب با ما دوگانه بوده است، از طرفی بحث حقوق بشر را مطرح کرده و آن را  به عنوان یک حربه مطرح می کنند و از طرف دیگر اتفاقاتی را در داخل کشور ما محکوم  می کنند که بعضا در داخل کشور خودشان نیز اتفاق افتاده است.

وی افزود: از سوی غرب و طی چند سال اخیر و از ابتدای دولت هشتم با توجه به پیشرفت مسایل هسته ای ایران،  مسئله حقوق بشر بیشتر به شکل سیاسی علیه کشور ما استفاده شد و جنبه های حقوقی کمتر مورد توجه قرار گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: پس از هر ترور و هر حادثه تروریسمی  هدف غرب آن است که ایران را تحت فشار قرار دهد و از منظر افکار عمومی نیز چهره ایران را مخدوش سازد.

شهریاری با تاکید بر آنکه به این نوع سیاست نامی جز تناقض نمی توان داد، افزود: در حال حاضر غرب نقض حقوق بشر در ایران از سوی تروریسم جهانی را نه تنها محکوم  نمی کند بلکه به پشتیبانی آن نیز اقدام کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با اینکه ایران چگونه می تواند در این فضا و در مجامع بین المللی از حقوق خود دفاع کند، گفت: وزارت امور خارجه باید طوری در مجامع بین المللی ظاهر شود که بتواند ازمنافع و حقوق ملی خود دفاع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet