هدر موبایل
1389/09/29 17:40:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

سیاست چماق و هویج یک شگرد کهنه و فاقد کارآیی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سیاست چماق و هویج غرب در مقابل جمهوری اسلامی ایران را یک شگرد کهنه و فاقد کارآیی دانست و اعلام کرد:‌غربی‌ها به جای دنبال کردن روش‌های کهنه در پی روش‌های جدید باشند.

"غلامرضا کرمی" در گفت و گو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به تلاش برخی کشورهای غربی برای بررسی دوباره موضوع تحریم ها در آستانه مذاکرات ایران با گروه 1+5 در استانبول،‌گفت: معمولاً غربی ها همواره به مذاکرات با همان روش چماق و هویج وارد می شوند که ما آن را به عنوان یک شگرد کهنه می شناسیم.

نماینده کرمان و راوی با اظهار اینکه اگر غربی ها نگاه واقع بینانه ای داشته باشند می بینند که جمهوری اسلامی تبدیل به یک کشور هسته ای شده است، افزود: این واقعیتی است که کشورهای غربی باید آن را بپذیرند، چرا که تمام فعلایت های صلح آمیز هسته ای ایران دقیقاً براساس معیارهای بین المللی صورت می گیرد.

کرمی در ادامه خطاب به غربی ها توصیه کرد که آنها بهتر است به جای استفاده از روش های کهنه در ارتباط با ایران از روش های جدید استفاده کنند.

وی در عین حال با اظهار اینکه جمهوری اسلامی برای مذاکره با غرب هیچ منعی قائل نیست به مذاکرات آینده ایران با گروه 1+5 در استانبول اشاره کرد و گفت: در این مذاکرات نباید به بحث 3-2 سال گذشته پرداخته شود؛ بلکه بهتر است مبنا در این مذاکرات نامه های ایران به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و بیانیه تهران باشد و غیر از این نیازی به مذاکرات دیگر نیست.

براساس توافق ایران و اعضای گروه 1+5 در مذاکرات ژنو، قرار است دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی با این گروه در ماه ژانویه (دی/ بهمن) دراستانبول ترکیه برگزار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet