هدر اصلی
1389/09/29 17:53:00
سرویس بین الملل
جهانگیرزاده:

تناقضات غرب در دفاع از حقوق بشر به نماد نفرت عمومی تبدیل شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه رفتار متناقض غرب در مسئله حقوق بشر به ماهیت فکری و عملی غرب مرتبط است، گفت: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با استفاده از گروه‌ها و اتحادیه‌های موازی با تغییر نگرش در مدیریت سازمان ملل تناقضات غرب در مسیله حقوق بشر را به یک نماد نفرت عمومی بین کشورهای دنیا تبدیل کند.

"جواد جهانگیرزاده" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در رابطه با تناقض ادعای غرب در دفاع از حقوق بشر گفت: تناقض در ادعای غرب چیز جدیدی نیست و این یک واقعیت آشکار و دردناک است که غرب در مقابل حوادث یکسان، متفاوت برخورد می‌کند.

نماینده مردم ارومیه ریشه تناقض در ادعای غرب را به ماهیت فکری و عملی غرب نسبت داد و افزود: این تناقض در رفتار به ماهیت و منشاء تفکرات غربی برمی گردد که از سوی برخی از سیاسیون و سیاست ورزان در حال مدیریت است.

جهانگیرزاده ادامه داد: برای غرب هدف وسیله را توجیه می کند و آنها این وسیله را به هر شکلی به کار می برند تا اهداف آنان را پوشش دهد.

وی به همین دلیل واکنش غرب در برابر ترور دانشمندان و اقدامات تروریستی چون حادثه چابهار را کمرنگ دانست و تصریح کرد: زیرکی غرب در آن است که به احداث مجامع دفاع از حقوق بشر می‌پردازد و خودش هم با مدیریت آن اذهان را به این سمت هدایت می‌کند که در حال مبارزه با نقض حقوق بشر است.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، جمهوری اسلامی ایران در این شرایط با رد رفتار غرب به عنوان عرف جهانی می تواند از حقوق خود در زمینه حقوق بشر دفاع کند و کار خود را در جوامع بین المللی پیش ببرد.

وی در این باره افزود: استفاده ایران از گروههای موازی و اتحادیه ها و جریانهای موازی میان کشورهای مستقل و نیمه مستقل می تواند تلاش ایران را در زمینه دفاع از حقوق بشر به نتیجه برساند.  به این شکل که با رد رفتار غرب کاری کنیم که ملت و کشورهای دنیا نسبت به این رفتار  احساس ناخشنودی کنند.

نماینده مردم ارومیه تاکید کرد: این مهم  از سوی ایران باید به قدری پیگیری شود که احساس ناخشنودی از رفتارهای متناقض غرب در مسئله حقوق بشر  جهانی شود و فضا به سمتی رود که رفتار غرب به لحاظ هنجارهای اجتماعی مورد تردید واقع شود.

وی در ادامه همراهی ایران با گروههای موازی چون اجلاس 20 و گروه 14 را در رسیدن به این هدف تاثیر گذار دانست و اظهار داشت: تشکیل سازمان ملل دوم امکان پذیر نیست اما  می شود با تغییر نگرش در مدیریت  این سازمان تناقضات غرب در مسئله حقوق بشر را به  یک نماد نفرت عمومی بین کشورهای دنیا تبدیل کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet