هدر موبایل
1389/09/29 18:34:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا:

مبنای مذاکرات استانبول باید همان چارچوب تعیین شده در ژنو باشد

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی در موضوع هسته‌ای هیچ وقت از موضع خود کوتاه نخواهد آمد، گفت: مبنای مذاکرات استانبول باید همان چارچوب تعیین شده در مذاکرات ژنو باشد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به توافق ایران با گروه 1+5 مبنی بر برگزاری دور بعدی مذاکرات دو طرف در ماه ژانویه (دی/بهمن)آینده در استانبول ترکیه، گفت: مذاکرات استانبول، مذاکرات مهمی خواهد بود و مبنای آن مذاکرات باید همان چارچوب تعیین شده در مذاکرات ژنو باشد.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه آنچه می‌تواند در مذاکرات استانبول موثر باشد، اذعان به واقعیت‌های موجود فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران است، افزود: ایران در موضوع هسته‌ای هیچ گاه از مواضع اصولی خود کوتاه نخواهد آمد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به درخواست اعراب مبنی بر مشارکت در حل موضوع هسته ای ایران، گفت: جمهوری اسلامی بر این اعتقاد است که موضوع گفت وگوی ایران با 1+5 نباید منحصر به این گروه باشد که خود را تنها مدعی مسائل هسته ای می داند.

وی با تاکید بر اینکه در مسائل هسته‌ای باید کشورهای اسلامی و برخی دیگر از کشورها مانند ترکیه و برزیل نقش داشته باشند، افزود: به عنوان نمونه جمهوری اسلامی پیشنهاد کرد که ترکیه و برزیل در مذاکرات ایران با 1+5 حضور داشته باشد.

سبحانی نیا با اعلام اینکه دیگر کشورها حق مشارکت در برقراری صلح و امنیت جهانی را دارند، خاطرنشان کرد: باید این طلسم شکسته شود که تنها کشورهای غربی خود را مدعی صلح و امنیت پایدار جهانی بدانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet