هدر موبایل
1389/09/29 18:56:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

دولت برای رفع فقر در مناطق مرزی اهتمام ویژه کند

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای مقابله با اقدامات تروریستی شرق کشور، خواستار اهتمام ویژه دستگاه‌های دولتی برای رفع فقر در مناطق مرزی شد و اعلام کرد: اقدامات تروریستی که در شرق کشور انجام می‌شود، اتفاقاتی نیست که بتوان به صورت قطعی جلوی آن را گرفت.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درباره خلاء هایی که درباره تامین امنیت مرزهای شرقی کشور وجود دارد، گفت: واقعیت این است که انسداد مرزها به صورت کامل در کشور انجام نشده و این امر نیاز به بودجه کلانی دارد.

نماینده بیرجند و درمیان با اظهار اینکه نیروهای انسانی اعم از نیروهای سپاهی، انتظامی، مرزبانی و اطلاعاتی تمام تلاش خود را برای کنترل مرزها انجام می دهند، افزود: با وجود این تلاش‌ها، واقعیت این است که مرزهای شرقی، بویژه مناطق جنوب شرق کشور در انسداد کامل قرار نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: این در صورتی است که در آن سوی مرز در کشور پاکستان، برخی مناطق به صورت خود مختار عمل کرده و به همین دلیل در آن مناطق جریانات مختلفی از سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد گرفته تا انواع گروه‌های تروریستی حضور دارند.

عضو هیات نظارت مجلس بر انسداد مرزها در همین راستا با اشاره به دلیل افزایش اقدامات تروریستی در شرق کشور، گفت: باید بپذیریم که ایران در حال پیشرفت سریعی است و توانسته مقابل قطعنامه ها، تحریم ها و تهدیدها مقاومت کرده و سربلند بیرون بیاید.

ابراهیمی با اشاره به سخن رئیس سرویس جاسوسی انگلیس(ام آی سیکس)، خاطرنشان کرد: این مقام انگلیسی وقتی که می گوید از راه قطعنامه، تحریم و تهدید نمی توان ایران را تسلیم کرد؛ اشاره به کارهای اطلاعاتی  و ایجاد مشکل در داخل می کند که این اظهارات حتی در مذاکرات ژنو ازسوی آقای جلیلی (دبیر شورای عالی امنیت ملی) به صورت مستند به مقامات گروه 1+5 گوشزد می شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین با یادآوری ترور دانشمندان هسته‌ای ایران پس از سخنان رئیس سرویس جاسوسی انگلیس علیه جمهوری اسلامی، گفت: سخنان این مقام انگلیسی نشان دهنده این موضوع است که بین گروه های تروریستی و سرویس های جاسوسی کشورهای غربی یک هماهنگی وجود دارد.

ابراهیمی با ابراز رضایت از عملکرد نیروهای اطلاعاتی و امنیتی برای تامین امنیت شرق کشور، خواستار تقدیر از آنها شد و با اشاره به حادثه تروریستی روز تاسوعای حسینی در چابهار که منجر به شهادت 38 تن از هموطنان شد، خاطرنشان کرد: این حادثه تروریستی زمانی اتفاق افتاد که هیات عزاداری خارج از محدوده تعیین شده بود و پیش از آن یکی از عواملی که قصد داشت دست به اقدامات تروریستی بزند از سوی نیروهای امنیتی دستگیر  و فرد دوم انفجاری را در عقبه هیات انجام داد.

نماینده بیرجند با اظهار اینکه دراین حادثه کوردلانه خون هموطنان بی گناه شیعه و سنی به زمین ریخته شد، افزود: ریختن این خون ها در حالی صورت گرفت که این افراد در حال عزاداری و عبادت بودند و بسیاری از جهانیان همچون نخست وزیر ترکیه در سخنانی خوبی آن حادثه را محکوم و فقط محافل صهیونیستی در این خصوص سکوت کردند که دلیل آن هم نوعی حمایت از تروریست ها بود.

ابراهیمی با اعلام اینکه اقدامات تروریستی که در شرق کشور انجام می شود، اتفاقاتی نیست که بتوان به صورت قطعی جلوی آن را گرفت، خاطرنشان کرد: این اتفاقات ضد انسانی ممکن است در هر فرصتی رخ دهد؛ هر چند که ما تلاش می کنیم مرزهای کشور از انسداد لازم برخوردار شوند.

نماینده بیرجند به عنوان نمونه به تلاش نظام برای توسعه اقتصادی و فرهنگی شرق کشور اشاره کرد و افزود: اقدامی که برای احداث راه آهن چابهار، زاهدان، بیرجند و مشهد و اتصال آن به کشورهای آسیای میانه انجام می شود می تواند کمک زیادی به توسعه مناطق شرق کشور کرده و این خود باعث می شود که وقتی وضع اقتصادی مردم منطقه خوب شد، خود آن مردم دست به کار شده و به مقابله با تروریست ها بپردازنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین با تاکید بر واگذاری امنیت مرزها به مرزنشینان، گفت: هر چند در حال حاضر چنین می شود، ولی این کار باید افزایش یابد.

عضو هیات نظارت مجلس بر انسداد مرزها  همچنین با توصیه به دستگاه های دولتی خواستار اهتمام ویژه این دستگاه ها برای رفع فقر در مناطق مرزی شد و افزود: توجه بیشتربه وضعیت معیشتی مرزنشینان به ویژه مردم خوب استان سیستان و بلوچستان باعث خواهد شد که دست استکبار جهانی قطع شده و هیچ امیدی به انجام اقدامات تروریستی در این مناطق نداشته باشد.

ابراهیمی در پایان این گفت وگو، خاطرنشان کرد: امیدواریم با خون‌های افراد بی گناهی که در روز تاسوعای حسینی در چابهار ریخته شد، خون پاک امام حسین(ع) باعث شود که دسته فتنه گران و ترویست ها از کل ایران قطع شود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet