هدر اصلی
1389/09/28 17:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
حسین ابراهیمی:

با هدفمندشدن یارانه‌ها اقتصاد کشور شکوفا خواهد شد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید با اجرای هدفمند شدن یارانه‌ها اقتصاد کشور شکوفا شده و به کسی نیز آسیب نخواهد رسید.

حسین ابراهیمی در گفت و گو با ایرنا، افزود: تمام دولت‌های پس از انقلاب در صدد بودند تا به نحوی یارانه‌ها را حذف کنند ولی نتوانستند.

وی با بیان اینکه برخی از دولت‌های قبل از عواقب اجرای این طرح هراس داشتند، گفت: در دولت احمدی‌نژاد مساله به صورت دیگری مطرح شد، به این ترتیب که اکنون موضوع حذف یارانه‌ها مطرح نیست، بلکه هدفمندی آنها مدنظر است.

نماینده مردم بیرجند همچنین اظهار داشت: در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ، حساب شده عمل خواهد شد به گونه ای که بخشی از یارانه‌ها به تولید، بخشی به افراد آسیب‌پذیر و بخشی نیز به کشاورزی و صنعت اختصاص خواهد یافت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد: تحریم‌ها، تهدیدات و قطعنامه‌ها اثری در اجرای این طرح نخواهند داشت و با وجود تحریم‌ها، اجرای هدفمندی یارانه‌ها به خوبی مدیریت شده، به‌ صورتیکه که اکنون در کشورمان آثاری از تحریم، تهدید و قطعنامه مشاهده نمی‌شود.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه ما از همه این مشکلات عبور کرده‌ایم، تصریح کرد: اکنون غربی‌ها همه شگفت‌زده شده‌اند و این نقطه قوت برای ماست.

وی همچنین گفت: در مذاکرات ژنو هم یکی از محورهای اساسی که غربی‌ها را تحت تاثیر قرار داد، عبور از قطعنامه ها و تهدیدات بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ایران به عنوان یک کشور قدرتمند کار خود را ادامه خواهد داد و در این مسیر موفق خواهد شد.

ابراهیمی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به حماسه 9 دی اشاره کرد و آن را قله پیروزی برای ملت ایران خواند.

وی 9 دی را یک حماسه ملی ارزیابی کرد و گفت: این روز ، روز پیروزی حق بر باطل و حماسه‌ای ماندگار و بی‌نظیر در تاریخ انقلاب بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet