هدر اصلی
1389/09/30 11:30:00
سرویس فرهنگی

یکصد سال قانونگذاری در وب‌سایت مجلس شورای اسلامی

**وب‌سایت مجلس شورای اسلامی که یکسال از زمان آغاز بکار آن گذشته است با روزانه ده‌ها هزار مخاطب از سراسر دنیا توانسته است به عنوان منبعی موثق و کامل برای علاقمندان به بحث ۱۰۰ سال قانون و قانونگذاری در ایران مطرح شود.

به گزارش اداره اخبار مجلس، این وب سایت با آدرس www.parliran.ir شامل بخش‌های مختلف و متنوعی در حوزه پارلمانی است که برای همه مخاطبان در سراسر دنیا قابل دسترسی می‌باشد.

اخبار مجلس، آشنایی با بخش‌های مختلف قوه مقننه، آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌های تخصصی، فراکسیون‌ها و گروه‌های دوستی پارلمانی، مهمترین قوانین مصوب و مشروح مذاکرات 24 دوره مجلس شورای اسلامی و هشت دوره مجلس شورای اسلامی از جمله مطالب وب سایت مجلس است.

مصوبات، طرح‌ها و لوایح در مجالس اول تا هشتم و اطلاع از آخرین وضعیت طرح‌ها و لوایح و همچنین آشنایی با روسای هشت دوره مجلس شورای اسلامی، هیات رییسه و نمایندگان هشت دوره مجلس شورای اسلامی از دیگر بخش‌های این وب‌سایت است.

همچنین ترمینولوژی قوانین و مقررات که شامل تمامی واژه‌های قانونی همراه با معانی دقیق اصطلاحات و واژه‌های حقوقی است به همراه قانون اساسی 27 کشور جهان به زبان فارسی و گالری عکس که شامل گزیده‌ای از تصاویر مجلس مشروطه، مجلس قدیم و مجلس فعلی، موزه مجلس و تصاویر نمایندگان دوره هفتم و هشتم می‌باشد، از قسمت‌های پرمخاطب قابل مشاهده در این مجموعه است.

گفتنی است، وب سایت مجلس شورای اسلامی در تاریخ 25 آذرماه 1388 توسط "محمدرضا باهنر" نایب رییس وقت مجلس، "محسن کوهکن" عضو هیات رییسه و ناظر فرهنگی و "علی افراشته" معاون اجرایی رییس مجلس و جمعی از نمایندگان و خبرنگاران پارلمانی افتتاح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet