هدر اصلی
1389/09/30 13:53:00
سرویس صحن
حسینی در نطق میان دستور مطرح کرد؛

اجرای کامل قانون هدفمند کردن یارانه ها نیازمند حمایت است

**نماینده نیشابور در محلس شورای اسلامیاجریا کامل قانون هدفمند شدن یارانه ها را نیازمند حمایت همه جانبه از اجرای این قانون دانست و تاکید کرد:‌ دولت نیز باید نسبت به اجرای همه اجزای آن در مدت معین اقدام نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" سیدعلی حسینی "نماینده نیشابور و فیروزه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز سه شنبه 30 آذر 1389 با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین الگوی توسعه اسلامی- ایرانی اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و عنایت خاص رهبر معظم انقلاب موضوع تدوین الگوی توسعه اسلامی- ایرانی در دستور کار نظام قرار گرفته است امری که تعیین اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی ایران و حرکت در مجرای صحیح توسعه باتوجه به فرهنگ اسلامی ایرانی ملت عزیز ایران و به عبارت دیگر استراتژی نظام را مشخص می کند و لازم می دان ماز اهتمام مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این خصوص و توجه به نخبگان و صاحب نظرات حوزه های مختلف علمی در تدوین الگوی توسعه تشکر کنم. تلاش و اهتمام همه دستگاه های ذی ربط بویژه مراکز علمی و دانشگاهی در اینراستا مورد انتظار مردم است.

وی در ادامه به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اشاره کردند و گفت: اجرای قانون هدفمند شدن یارانه ها و در راستای تصویب این قانون و تصمیم ارکان نظام بر اجرای آن امری پسندیده و قابل تقدیر از دولت است پرواضح است اجرای مطلوب آن بستگی به دو موضوع اساسی دارد اولاً: حمایت همه جانبه از اجرای این قانون سرنوشت ساز بسیار لازم است ثانیاً: دولت بایستی وفق قانون مصوب نسبت به اجرای همه اجزای آن و در مدت معین اقدام نماید. پرواضح است اجرای زودهنگام مراحل پنج ساله آن همانقدر آسیب خواهد زد که اجرای دیرهنگام آن، نظارت وکنترل دقیق حین اجرا و رفع نواقص احتمالی ازجمله ضرورت ها است.

این نماینده مجلس در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و با بیان اینکه نیشابور از متوسط شاخص های سلامت در استان کشور پایین تر است تصریح کرد: ضمن تشکر مجدد از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احداث بیمارستان های مصوب شهرهای نشابور و فیروزه و تامین اعتبار آنها مورد انتظار است.

چرا که شهرستان های نیشابور و فیروزه از متسوط شاخصه های بخش سلامت همدر سطح استان و کشور پائین تر است وفق برنامه چهارم توسعه تعداد 250 تخت بیمارستانی کمبود وجود دارد.

حسینی همچنین از معاونت محترم رئیس صبور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست تقویت بخش گردشگری نیشابور را در نظر قرار دهد چرا که تصویب واعلام منطقه نمونه بین المللی گردشگری به تنهایی عایدی ندارد. تشویق سرمایه گذاران ارائه تسهیلات و کاهش دیوان سالاری اداری ازجمله زمینه های لازم برای تقویت بخش گردشگری است.

وی در ادامه خطاب به وزیر ارشاد گفت: آقای حسنی وزییر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پرواضح است انجام رویدادهای فرهنگی- هنری، آموزش و پژوهش فرهنگی- هنری در مکان های در خور شان فرهنگ و هنر امکان پذیر است، بسیار از مدیران شما در استان ها به علت اشتغالات اجرایی و تصدی گری مختلف در عرصه فهنگ و هنراز پیگیری پروژه های عمرانی این حوزه یا غافلند و یا کم توجه در شهرستان نیشابور ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری جنب آرامگاه خیام مدت نزدیک به ده سال در حال احداث است در اینمدت سال ها بدون فعالیت عمرانی رها شده است هر سال وعده اتمام سال آینده داده می شود ساخت پژوهشکده فرهنگ و ادب و کتابخانه مرکزی نیشابور ازجمله مصوبات حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی نیازمند نظر مساعد جنابعالی را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet