هدر اصلی
1389/09/30 15:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس:

نفاق انگلیسی‌ها روشن شد

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس گفت: برخورد پلیس انگلیس با دانشجویان در حالی که دولتمردان انگلیسی داعیه حقوق بشر دارند، نفاق این کشور را نزد افکار عمومی جهان روشن کرد.

حسین نجابت در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: انگلیس از کشورهایی است که در زمینه حقوق بشر در خط مقدم طرح ادعا علیه سایر کشورها قرار دارد .

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این کشور به خاطر نفوذی که در سازمان های بین المللی دارد؛ گزارش های مغرضانه ای را در خصوص وضعیت حقوق بشر در سایر کشورها تهیه می کند.

قائم مقام مرکز پژوهشهای مجلس تاکید کرد: تصاویری که در زمینه برخورد پلیس انگلیس با دانشجویان در رسانه های بین المللی منعکس شد؛ خشونت پلیس این کشور در مواجهه با معترضین را به افکار عمومی جهان نشان داد.

نجابت افزود: با وجود انتقاداتی که به دولت این کشور در خصوص خشونت با دانشجویان مطرح شده است؛ وزیر کشور انگلیس رفتار پلیس را تایید کرد و امروز پلیس در پی دستگیری دانشجویان معترض است.

وی خاطر نشان کرد: این رفتار در حالی از سوی دولت انگلیس سر می زند که همین کشور در فتنه سال گذشته جلودار فتنه انگیزان شد و حتی برخی عوامل سفارت انگلیس در کف خیابان های تهران به تحریک مردم اقدام و به دروغ گزارش تهیه می کردند.

نجابت به کاهش اعتماد عمومی مردم به رسانه های انگلیسی اشاره کرد و آن را ناشی از رفتار دوگانه دولت و رسانه های این کشور در قبال مسایل حقوق بشری دانست.

وی یادآور شد که در زمان حمله رژیم صهیونیستی به غزه گزارش های مغرضانه بی بی سی از این واقعه سبب شد که مردم این کشور علیه این رسانه تظاهرات کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: دولتمردان انگلیسی حاضر به پذیرش واقعیت های جامعه خود نیستند و هنوز خود را ابرقدرت جهان تصور می کنند در حالی که فضای جامعه بین الملل با 150 سال گذشته بسیار تفاوت دارد.

نجابت با بیان اینکه مردم جهان تحولات بین المللی را با دقت رصد می کنند، اظهار داشت: افکار عمومی جهان رفتار پلیس این کشور با دانشجویان را دیده است و به نظر می رسد همه امروز رفتار نفاق آلود انگلیس را بویژه در حوزه حقوق بشر تایید می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet